Hei,
Olen tässä syönyt kolme liuskaa Yasminelle e-pillereitä ja neljäs menossa niin ihmettelen vain että vuoto on nykyään niin niukkaa. Vuoto alkaa neljännellä taukoviikon päivänä ja kestää vain kolmisen päivää ja on melko olematonta ja pärjään muutamalla kuukautissiteellä. Onko normaalia? Nää kolme kuukautta vuoto on siis ollut tollasta.
Tuskin raskaanakaan olen sillä olen ottanut pillerit kellontarkasti ja ainuttakaan en ole unohtanut.
Ps. suunpieliin on alkanut tulla ihottumaa ja tuntuu että se johtuu e-pillereistä, ei kovin pahaa mutta on kuitenkin. Kestääkö elimistöllä tottua vielä pillereihin vai pitäisiko vaihtaa merkkiä. Muuten näistä ei ole ollut mitään ogelmaa.
Olen tässä syönyt kolme liuskaa Yasminelle e-pillereitä ja neljäs menossa niin ihmettelen vain että vuoto on nykyään niin niukkaa. Vuoto alkaa neljännellä taukoviikon päivänä ja kestää vain kolmisen päivää ja on melko olematonta ja pärjään muutamalla kuukautissiteellä. Onko normaalia? Nää kolme kuukautta vuoto on siis ollut tollasta.
Tuskin raskaanakaan olen sillä olen ottanut pillerit kellontarkasti ja ainuttakaan en ole unohtanut.
Ps. suunpieliin on alkanut tulla ihottumaa ja tuntuu että se johtuu e-pillereistä, ei kovin pahaa mutta on kuitenkin. Kestääkö elimistöllä tottua vielä pillereihin vai pitäisiko vaihtaa merkkiä. Muuten näistä ei ole ollut mitään ogelmaa.
Vastaukset 4
Vanhimmat
vuotoasia selville. Ja voi olla että ihottuma johtuu pillereistä tai sitten ei
Aivan normaalia että vuoto on niukkaa.. Itse söin kans pillereitä parikin vuotta ja vuoto oli niukkaa varsinkin aluksi. Pillereitä syödessä voi menkat jopa jäädä kokonaan pois..
et kärsi suurista menkoista!!!
Joo, tuntuu vain niin oudolta ku ei vuodakaan. Tai ei tunnu niin naiselta ku ei ole niin runsaat kuukautiset. Ja vatsa ei olekaan kipee. Mutta joo. ehkä mä totun, ettei ole sitä joku kuukausittaista vaivaa.