Sunnuntai on pedonmerkki Raamatussa

Adventisit varoittavat kristikuntaa pedonmerkistä. Älkää ottako sitä sunnuntain vietollanne!
382
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miten ihmiseen laitettu siru estäisi ihmistä valitsemaan kahden päivän välillä?
Sabatin ja Sunnuntain?

Ei mitenkään, sillä " Sydämestä lähtevät pahat ajatukset , jotka saastuttavat ihmisen"

Pahat ajatukset eivät siis lähde, kämmenselästä. eikä mistään ihon alle laitetusta " pedon merkistä"
joten ihmisen asettamilla elektronisilla laitteilla ei ihmisen valintaa Hyvän ja Pahan välillä voida ratkaista!!

Äänestä
  • Adventistien pahat ajatukset lähtevät sydämestä jakaen pedonmerkkejä kristityille.

    Äänestä

Ellenin ohje olla sitä viettämättäniin siinä olisi kyllksi. Tämä Ellen on kaikessa niin pahasti pielessä, ettei mihinkään hänen horinoihinsa oikeastaan voi luottaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


älkää ottako!!! kirjoitti:

Adventisit varoittavat kristikuntaa pedonmerkistä. Älkää ottako sitä sunnuntain vietollanne!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu