Elikkä ollaan firmalle tuollaista hieman käytettyä 5 paikkasta lava-autoa ruotsista hakemassa. Oisko jollain hyvää firmaa joka auttas asiassa, tietäs miten verot sun muut menee?
Lava-auto Ruotsista
jghb
82098
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
www.garant.fi
en tiedä tuovatko autoja enää mutta tietoa veroista ja muista asioista on.
www.fsie.fi
säälittävää bisnestäsi. Ei onnistu, olet liian tyhmä ja mainostamisesi on liian läpinäkyvää.
Älä ainakaan osta fsie/Ruotsin autotuonti ne kusettaa rankasti.nim:kokemusta on
jokainen auto joka tilataan meidän kautta käydään läpikotaisin läpi ruotsin puolella.(samalla tavalla kun suomessa katsastetaan autot.) Välillä ostajat/ asiakkaat uskovat että autot ovat uusia vaikka niillä olisi mittarissa 200 000km. Joskus voi sattua niin että autoon syttyy jokin vika valo tai vastaavaa, ei sille mahda minkään kun auto ei ole "tuliterä" pyrimme ehkäisemään tuollaiset sattumat auton koko tarkastuksella ennen kun toimitamme sen suomeen.Pyrimme aina löytämään parhaan mahdollisen kulkuneuvon asiakkaalemme. Kiitos joka tapauksessa mielipiteestänne. Yställisin terveisin FSIE Oikein aurinkoista kesää kaikille.
Oikein mukavaa, että FSIE on alkanut nyt myös suoraselkäisesti omalla nimellään vastaamaan viesteihin.
Haluaisin kommentoida väitettänne autojen läpikotaisesta läpikäynnistä. Omassa tapauksessani auto ei mennyt suomessa katsastuksesta läpi, joten ei voitane puhua ainakaan läpikäynnistä, joka "vastaisi suomen katsastusta".
Lisäksi läpikäynti kyllä ontuu väkisinkin, jos parin kuukauden sisään auton ostosta joutuu vaihtamaan: kytkimen, syöttöpumpun, kaikki raidetangon päät, iskunvaimentimet, moottorin kumityynyt, ohjaustehostimen pumpun, polttoaineen syöttöletkut, turbon ahtoletkut, laturin, kallistuksenvakaajat, apulaite hihnan ja kaikki sen rullat sekä kiristimen ja paljon muuta pientä osaa. Mielenkiintoinen läpikäynti tosiaan...
Kehistysideana ehdottaisin myös, että auton historian keksimisen sijaan, tarkastaisitte auton valmistenumeron perusteella sen alkuperäismyyntimaan, mikäli se ei muutoin tiedossanne ole. Taisi mennä autot sekaisin, kun ei tämä minun koslani ollutkaan sen "tanskalaisen tutun" auto, vaan Italialainen tuontivehje.
Ilmankos se "autossa oleva webasto" ei talvella lämmittänytkään.
No eipä siinä - tekevälle sattuu. Mutta kannattaisi ottaa joskus vastuuta "mokistaan", niin saattaisi saada keskustelupalstoilla myös positiivista julkisuutta.
Mutta aurinkoiset kesänjatkot myös Faluniin!
jos jollekin saa myytyä auton jossa on noin paljon vikaa, kannattaa ehkä pistää lotto vetämään... saisko vielä autonostajan puh nron ni mulla olis yks vähä käytetty mondeo 440 tonnia rullannu tarjolla.
Ni finnar, ni är togiga !