ihan vaikka ihan vaan "vahigossá" naista, ei omaa vaimoa, himoiten häntä?
Ja oletko sinä nainen koskaan, vaikka ihan vaan "vahingossa" katsonut miestä, ei omaa aviomiestä, himoiten häntä.
Ja oletko sinä nainen koskaan, vaikka ihan vaan "vahingossa" katsonut miestä, ei omaa aviomiestä, himoiten häntä.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Joka väittää, ettei ole valehtelee. Se on totuus. Ehkä ei enää viimeaikoina jos on ikälopu seniili mutta muutoin kyllä.
monta kertaa olen katsonut hyvännäköistä naista "sillä silmällä". Ei siitä minkään pääse, pakko se on tunnustaa.
Ja toivottavasti näen sitä ympärilläni jatkosssakin.Naiset ja varsinkin kauniit ovat bongausketjuni ykkösiä,toisena tulee luonto ja sen kauneus jokaisena päivänä. Nautin myös taiteesta maalauksien sekä veistosten muodossa, unohtamatta vaikka musiikin kauneutta.Myös vanhat ihmiset tai lapset ovat molemmat kauniit,molemmat tavallaan.
Olenko nyt kadotukseen tuomittu vai lankeamassa? Sotkeudunko lapseen vai vanhukseen vai peräti revontuliin?kauniita nekin
seksuaalisuus olisi jotain täysin hallitsemattomaan luonnonvoimaan verrattavaa , on lähinnä mielikuvitusta. Sempä takia jokainen on vastuussa teoistaan myös tällä alueella.
ainoaa hedelmällisyysiässä olevaa vastaantulevaa naista. Ei ihmis-uros luonnostaan ole mikään yksiavioinen. Eläimen tavoin uros-ihminenkin pyrkisi levittämään siementään mahdollisimman laajalle saadakseen mahdollisimman monta naaras-ihmistä kantavaksi elleivät kulttuuriset ja yhteiskunnalliset normit ja pidäkkeet - joihin uskontokin kuuluu - toimisi jarruttavina tekijöinä.
mikä on terve mies. jos jokaisesta vastaantulijasta ajattelee: tuota ku pääsis panemaan, ei ehkä ole vielä aivan sukukypsä.
pelaa ja kivekset ja lisämunuaisen kuorikerros tuottaa tarpeeksi testoteronia. Sukukypsyydeksi riittää suvunjatkamiseen kelvollisten siittiöiden tuotanto.
Ei sitä tarvitse tietoisesti aina ajatella, että "tuota kun pääsisi panemaan": lajinsäilyttämisvietti pitää kyllä huolen himosta.
käsitys asiasta. osaako mies siis muuta tehdä kuin sitä, mihin kaverit ovat yllyttäneet tai pikku-jorkki käskenyt? minusta sitä testosteronia pitäis löytyä korvien välistäkin , että miestä voisi sanoa terveeksi.
himoiten muita naisia kuin vaimoaan. Ei kysymys ollutkaan siitä mikä on nyky-yhteiskunnassa ns. järjellinen tapa toimia.
Eloonjääminen ja lajin säilyminen on aika biologinen juttu. Ellei niin olisi, olisimme lajina kuolleet jo aikoja sitten sukupuuttoon.
katsominen siihen , että koko ajan on pelko, ettei vaimo ole lisääntymiskykyinen ?
kuta laajemmalle siemetään kylvää. - Ajattele nyt! Jos nyt olisit ainoa mies maailmassa kaikkien naisten joukossa. Ihmislajin säilyvyys olisi paljon turvatumpi mikäli tekisit raskaaksi tuhat naista kuin vain ainoastaan yhden, vihityn vaimosi. Vaimosi saattaisi kuolla kupsahtaa ennen synnytystä tai susi söisi pienokaisesi. Ihmis-suku sammuisi.
miesten himoitsevat katseet .