saksan autojen boikotoijat ovat kateellisia siitä että naapurilla on samanikäinen ja parempikuntoinen miina pihassa ja kaiken lisäks vielä pari-kolme donaa halvempi.. näillä junteilla ei vaan ole munaa itse lähteä moiseen projektiin, kun on äiti ja isi aina hoitanut kaikki kultapojun asiat!! tämä nyt sattuu olemaan kylmä totuus! fiksut pärjää aina!
tuontiautojen
boikotoijat
5584
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Turha ruikuttaa jos rahkeet ei riitä kuin kylän Tojotaliikkeeseen ostamaan 1.2 Corolla harmailla kangaspenkeillä. Samalla rahalla saisi kylläkin 1.8 Audin ilmstoinnilla Saksasta, mutta kun ne turkkilaiset ruuvaa niitä ja muutenkin ne on loppuun ajettu kun siellä saa ajaa vaikka kuinka kovaa ja en mä uskalla mennä ulkomaille kun mut ryöstetaaän ja mitähän se naapurikin sanoo ja kateellisia tulee lisää ja eihän mulla ole aikaakaan.... Saksa on paska maaaaaaaaaaaaaa!
Ja ei ulkomaille voi mennä kun siellä ei osata Suomea eikä saa hapanleipää eikä HK-sinistä.
Surkeaa toi autonosto noilla Saksalaisilla,kaikki automyyjät huijaavia Turkkilaisia,mittarit kaikki ruuvattuja,autot ihan romuja 1.000.000km ajettuja ritsoja joilla on ajettu 250km/h kuluttavaa suurkaupunkiajoa ja jätetty kaikki huollot tekemättä,on se elämä siellä ankeata.
Ja hän kertoo pilkuntarkasti, miksi tuontiautosi jysähtää tuusanpaskaksi. Eli vielä on Saksalaisilla oppimista meidän systeemeistä. Minä odottelen uuden ja käytetyn auton leviämistä ihan minä hetkenä tahansa..Meinaa yöunet mennä.. Buahahaaa!
Mun naapurustossapa ei oo läheskään sellaista menopeliä kuin mulla. Ei nopeudeltaan, luksukseltaan eikä harvinaisuudeltaan - tuskin koko kaupungissa! On sitäpaitsi täysin itse ostettu ja maksettu. Tähänastiset tuontikäytetyt ovat esimerkkien (kehutuimmat ja ylimainostetut mukaanlukien) valossa naurettavia katiskoja mun Autoon verrattuna!
Tälle palstalle räkyttävät tuontiautoiljat (tai wanna-be:t) vaikuttavat selvästi säälittäviltä runkkareilta..;
Nyt kun pierette verta siinä koneen ääressä, niin helpotan hiukan oloanne: toin Autoni Suomeen muuttoautona. Mutta siltikään ette saa sympatiaani!
Ja iskä kertoi!