Kurja USA houkuttaa väkeä

Kummasti työtätekevä kansa haluaa muuttaa USAan

http://olliherrala.blogit.kauppalehti.fi/2008/06/

Muuttajajoukossa taida joukossa paljon somaleita olla?

Miksiköhän?
2124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

miten tää pitäisi ymmärtää:

"Onko omalla työllä vaurastuminen ehkä synti? Pitäisikö kurjuus sittenkin jakaa tasan ympäri maailmaa?"

Perustele...

Äänestä
  • ihminen voi vaurastua. Sosialismissa kurjuutta tasataan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


maahanmuuton mallimaa kirjoitti:

Kummasti työtätekevä kansa haluaa muuttaa USAan

http://olliherrala.blogit.kauppalehti.fi/2008/06/

Muuttajajoukossa taida joukossa paljon somaleita olla?

Miksiköhän?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu