Suomen lehdistö munasi taas

Väitettiin että Venäjän sisäministeriön joukot olisi käyttäneet Georgian sodassa suomalaista maastopukua muistuttavaa pukua. Kas kun sisäministeriön joukot eivät edes osallistuneetkaan Georgian sotaan. :) Naurettavaa pelleilyä Suomen puolelta.
3215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Venäjä soluttautuu vauhdilla suomeen. Venäjän armeijan maastopukuvarastoja löytyy Venäjän ministeriön Suomesta ostamilta tiloilta. Suomi menettää itsenäisyytensä 2 vuoden sisällä. Venäjä on käytännössä jo kaapannut Suomen. Suomimallisissa maastopuvuissa on helppoa erikosjoukkojen tehdä lopullinen soluttautuminen ja hyökätä suomen armeijaa vastaan varuskunnista käsin. Suomen tulli ei millään kykene valvomaan 7 miljoonaa rekkakäyntiä etteikö niissä olisi Suomeen jääviä Venäjän armeijan aseistuksia.

Äänestä
  • kun näette maastopukuisen!

    Äänestä

  • ihan vapaalla jalalla kirjoittelet. Vai tuleeko teksi jostain "hourulasta"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


maastopukuasiassa. kirjoitti:

Väitettiin että Venäjän sisäministeriön joukot olisi käyttäneet Georgian sodassa suomalaista maastopukua muistuttavaa pukua. Kas kun sisäministeriön joukot eivät edes osallistuneetkaan Georgian sotaan. :) Naurettavaa pelleilyä Suomen puolelta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu