Koopin ääntäminen

Toivottavasti suomen ääntäminen ei koidu Koopin kompastuskiveksi. Jännittävä tilanne. Mielenkiinnolla odotan esitystä.
5261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ettekö ole vielä vakuuttunut Koopin laulutaidosta? Ihan sama, miten laulaa typeriä suomenkielisiä kappaleita. Ei Koop kuitenkaan tule ikinä laulamaan mitään suomeksi. Riittää vain, kun Koop osaa puhua suomea mahdollisimman ymmärrettävästi. Ja senhän hän taitaakin todella hyvin, vaikka on muuttanut Suomesta vauvana.

Ei ole järkeä katsoa vain yhtä esitystä ja niitä kaikkia! Koop jatkoon!!

Äänestä

tyhmää jos Koop tippuu sen takia että lauletaan suomeksi. aion äänestää Koopia menisi sillä miten huonosti lausuminen tai ei. Koop ansaitsee jatkopaikan. Kalle ulos VIHDOINKIN!

Äänestä

biisi on ollut todella haastava. Hänellä ei näemmä ole tapana mennä siitä mistä aita on matalin, vaanvaatii itseltän enemmän.
Kunnioitettavaa on tämäkin Rautavaaran kappaleen valitseminen, vaikka mies on edes kuullut Rautavaaraa joskus lapsena, saatika koskaan laulanut sitä.
Nostan hattua miehelle ja toivon, että äänestäjät eivät arcostele sanojen oikein äntämistä vaan laulutaitoa ja ei haittais vaikka vähän tuotakin rohkeutta valita biisinsä.
Itse uskon hänen taas kerran onnistuvan ja ällistyttävän taidoillaan ja tyylillään meidät hänen puolestaan jännittävät faninsa.
Annan ääneni hänelle vaikka joku sana menisikin väärin.

Äänestä
  • Koop on tähtiainesta, aivan eri luokassa kuin muut. Paljon kypsempi, jo mies, toisin kuin muut. Tässä meillä on aivan valmis artisti.

    Toivottavasti kukaan ei pettynyt "Älä koskaan ikinä"-biisin aikana sanojen unohtumiseen, koska Kulkurin iltatähti oli aivan USKOMATON, itkin :o

    Koop on Suomen komein ja rakkain kulkuri!
    Äänestäkää Koop voittoon!!! koska eihän noita muita jaksais kattella Idolina :o Saatas kerranki ulkomailleki vietävää Idolia, ei näistä muista oo siihen.


    koooooooop

    Äänestä

  • 4hm4 kirjoitti:

    Koop on tähtiainesta, aivan eri luokassa kuin muut. Paljon kypsempi, jo mies, toisin kuin muut. Tässä meillä on aivan valmis artisti.

    Toivottavasti kukaan ei pettynyt "Älä koskaan ikinä"-biisin aikana sanojen unohtumiseen, koska Kulkurin iltatähti oli aivan USKOMATON, itkin :o

    Koop on Suomen komein ja rakkain kulkuri!
    Äänestäkää Koop voittoon!!! koska eihän noita muita jaksais kattella Idolina :o Saatas kerranki ulkomailleki vietävää Idolia, ei näistä muista oo siihen.


    koooooooop

    aivan turhaan jännäsin taas Koopin esitystä. Mieshän on ilmiömäinen, aivan mahtava ja uskomattoman upea aina vain.
    Luoja miten hienosti veti Rautavaaraa. Aivan kylmät väreet meni selkäpiissä.
    Koopille annan ääneni (x20).

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tsemppiä Koop kirjoitti:

Toivottavasti suomen ääntäminen ei koidu Koopin kompastuskiveksi. Jännittävä tilanne. Mielenkiinnolla odotan esitystä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu