syntyvää sähköä ja sen korotuksia ja veroja johon hallitus ei ole puuttunut millään tavalla? Mulla on sähkölämmitys ja sähkö kuuluu vuokraan joten ei haittaa mitään.
Miltäs tuntuu maksella
oikeistolaisesta politiikasta
5142
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ketä olikaan vallankahvassa kiinni kun kunnat pistivät energia yhtiönsä lihoiksi ja esim Fortumin pampuille annettiin miljoonaoptio sopimukset se että nyt maksetaa kallista sähköä niin kyllä siitä kiitos lankeaan Demareille KIIT€S
helpottaa tavallisten ihmisten elämää? Rikkaille kyllä tehdään veronalennuksia mutta entäs köyhät.
ensin poistavat rikkailta varallisuusveron ja sitten vastustavat ruoan arvonlisäveron alennusta joka helpottaa monen lapsiperheen elämää ,outoa politiikkaa demareilla???
Niitä saa monesta kiittä mm. terveydenhuollon alas ajosta!
En ole mitään niin kornia kuullut, kun sen Urpilaisen suusta sana toveri, kun han voitti puheenjohtajuuden.
Varallisuusvero poistettiin v. 2006. Suomessa oli silloin Matti Vanhasen porvarienemmistöinen hallitus.
Arvonlisäveron poistamisesta on huonoja kokemuksia.Hyöty ei tule kuluttajalle,vaan jää väliportaaseen. Edellisen kerran kun ALV alennusta kokeiltiin esim. parturien hinnat nousivat nopeasti takaisin entiselle tasolle.