Pohjukkaissuolen tulehdus ?

Onko kenelläkään todettu tätä ?
Jos, niin millaisia oireita, ja kauanko paraneminen kesti ?
Itselläni on ollut järjettömän kipeä vatsa jo noin kuusi päivää, ja eilen kävin lääkärissä, joka ilmeisesti antoi tämän diagnoosikseni.
Olisi siis ihan mukava tietää, kauanko paraneminen mahdollisesti vie... On meinaan aika tukalaa.

Vastailkaahan ?
1436
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No on ollut. Hirveät kivut oli, tähystykseen pääsin ja sain muistaakseni losec-kuurin. Aiheuttaja stressi ja kipulääkkeet. Ruokavaliosta tuli karsia kaikki närästystä aiheuttavat ruoat esim ruis kahvi kaali sipuli paprika jne.
Veteen keitetty kauravelli "kauralima" on vanhan kansan hoitokeino vatsakipuihin ja toimii.
Vatsavaivat tulee aina tutkia huolellisesti koska syitä on monenlaisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minävain............. kirjoitti:

Onko kenelläkään todettu tätä ?
Jos, niin millaisia oireita, ja kauanko paraneminen kesti ?
Itselläni on ollut järjettömän kipeä vatsa jo noin kuusi päivää, ja eilen kävin lääkärissä, joka ilmeisesti antoi tämän diagnoosikseni.
Olisi siis ihan mukava tietää, kauanko paraneminen mahdollisesti vie... On meinaan aika tukalaa.

Vastailkaahan ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu