42cm hauis

h i i r i

onko 42cm hauis mitään?
tänään mittasi hauiksen kylmiltään ja 42cm näytti mitta, täytyy mitata myös pumpissa jos sais pari senttiä lisää.

onks toi aivan naru vai kenties peräti siiman luokkaa?

14

4584

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fdsfadsafxcxf

      Kohtuullisen kokonen se on, riippuu tietty paljo rasvaprosentista, mutta normirasvoilla ihan hyvän kokonen, näin niinkuin treenaamattomaan jannuun verrattuna.

    • 64-v

      Koskaan en ole pitänyt muita kuin vyötärönmittaa tärkeänä.
      Toukokuussa leikattu oikea olkapää sai minut kiinnostumaan muutoksista = surkastumisesta.

      Oikea haba kutistui noin 4-cm verrattuna vasuriin. Lähtöön nähdn 6cm.

      Oikea on kuitenkin pullakamman näköinen (kipparikalle).
      Yläpään jänteet on kiinnitetty titaaniankkureihin johonkin alemmaksi joten profiili on muuttunut.

      Lihas tekee työtä supistuessaan.
      Oikean haban lepopituus on lyhentynyt joten sen menettämästä tehosta johtuen olen lopun ikäni "vasuri".

      Kantsii ajatella venyttelyn merkitystä!

      Haban mitan asemesta huoleni on maha.
      85kg painoisena, 20v sitten, oli masulin ympärys 76 - 78cm.
      Nyt 90kg:sena on työ ja tuska kestää 90cm:ssä.

      Eukon kommentti: Paino pysyy, mitat muuttuu.

    • HAND-SOOLO

      jos rasvat alle 15% niin onhan tuo nyt jo jotain.. paitsi jos olet kaksimetriä pitkä....

      • läsettä

        ei sitä läsöä hirveästi ole.


    • aikas lailla

      olematon hauis, kuinkas kehtaat edes mainita?

    • kokonen

      Ihan hyvänkokenan omasta mielestä ainaki.Rasvaa löytyy iteltä vyötäröltä kyllä,mut käsistä ei pahemmin.Yleensä miehillä ei se rasva niin käsiin kerrykkä,naisilla jakautuu tasasesti koko kroppaan,miehillä yleensä keskivartaloon ja tissienkohalle.Muistelin ku oli josku 45cm hanska ja pidin sitä pienenä..nyt 42cm ja ihan kohtuu kokonen.se oli alkuaikoina ku näki aina ittensä pienenä...nyt tehään uutta tulemista näin vanhana..vielä 2kk sitte hanska oli alle 40cm

    • pumppi-pele

      Jos vedät parhaillaan kreatiinia, siitä on kaks senttiä nestepöhöä.

      • puhetta

        Kreatiini maximillaa tuo sen 2kg painoo,mikä ei vaikuta hauiksen kokoon mitään. Ehkä se voi 1mm vaikuttaa mut ei yhtään enempää!!


    • Turhaaaa

      Aika onneton kylläkin. Itse täytin 15 viime kuussa ja 38 cm hauis. rasvaprosentti 9%. Katsokaa bodauskisoja 5 vuoden päästä minut kyllä tunnetaan sillon!

      • Anonyymi

        Kukaan ei tunne.


    • Anonyymi

      Phah, vai että kisoihin.
      Minua ei mitkään hauiksen mitat kiinnosta pätkääkän ja maha on minulla varmaan 150cm ettei enemmänkin. hauis lienee jotain 45cm. ei se ole oikein koskaan kasvanut edes aineilla. aina on ollut iso maha ja pienet kädet.
      kaikista ei ole kehonrakentajiksi.
      persettäkään en yletä enää kunnolla pyyhkimään kun ryyppään päivät sohvalla piereskellen ja tv:tä katellen. Sitä muuttuu jäykäksi ja turvotusta tulee.

    • Anonyymi

      vanhus; olen 70v treenaan salilla 4kertaa vk hauista,ojentajaa rintaa 2vuotta nostellu hauis 42 ilman rasvaa.

      • Anonyymi

        Olisiko kellään myydä t-geeliä. Terv. Hapa


    • Anonyymi

      Naru on, suosittelen aloittamaan TRT niin en joudu häpeämään luikkukäsiä, naiset nauravat sinulle baarissa kun ovat toismiesten kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      204
      7225
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      172
      2249
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1778
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1440
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1403
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      57
      1216
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      102
      1145
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      1086
    9. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      1049
    10. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      267
      1029
    Aihe