42cm hauis

h i i r i

onko 42cm hauis mitään?
tänään mittasi hauiksen kylmiltään ja 42cm näytti mitta, täytyy mitata myös pumpissa jos sais pari senttiä lisää.

onks toi aivan naru vai kenties peräti siiman luokkaa?

14

4867

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fdsfadsafxcxf

      Kohtuullisen kokonen se on, riippuu tietty paljo rasvaprosentista, mutta normirasvoilla ihan hyvän kokonen, näin niinkuin treenaamattomaan jannuun verrattuna.

    • 64-v

      Koskaan en ole pitänyt muita kuin vyötärönmittaa tärkeänä.
      Toukokuussa leikattu oikea olkapää sai minut kiinnostumaan muutoksista = surkastumisesta.

      Oikea haba kutistui noin 4-cm verrattuna vasuriin. Lähtöön nähdn 6cm.

      Oikea on kuitenkin pullakamman näköinen (kipparikalle).
      Yläpään jänteet on kiinnitetty titaaniankkureihin johonkin alemmaksi joten profiili on muuttunut.

      Lihas tekee työtä supistuessaan.
      Oikean haban lepopituus on lyhentynyt joten sen menettämästä tehosta johtuen olen lopun ikäni "vasuri".

      Kantsii ajatella venyttelyn merkitystä!

      Haban mitan asemesta huoleni on maha.
      85kg painoisena, 20v sitten, oli masulin ympärys 76 - 78cm.
      Nyt 90kg:sena on työ ja tuska kestää 90cm:ssä.

      Eukon kommentti: Paino pysyy, mitat muuttuu.

    • HAND-SOOLO

      jos rasvat alle 15% niin onhan tuo nyt jo jotain.. paitsi jos olet kaksimetriä pitkä....

      • läsettä

        ei sitä läsöä hirveästi ole.


    • aikas lailla

      olematon hauis, kuinkas kehtaat edes mainita?

    • kokonen

      Ihan hyvänkokenan omasta mielestä ainaki.Rasvaa löytyy iteltä vyötäröltä kyllä,mut käsistä ei pahemmin.Yleensä miehillä ei se rasva niin käsiin kerrykkä,naisilla jakautuu tasasesti koko kroppaan,miehillä yleensä keskivartaloon ja tissienkohalle.Muistelin ku oli josku 45cm hanska ja pidin sitä pienenä..nyt 42cm ja ihan kohtuu kokonen.se oli alkuaikoina ku näki aina ittensä pienenä...nyt tehään uutta tulemista näin vanhana..vielä 2kk sitte hanska oli alle 40cm

    • pumppi-pele

      Jos vedät parhaillaan kreatiinia, siitä on kaks senttiä nestepöhöä.

      • puhetta

        Kreatiini maximillaa tuo sen 2kg painoo,mikä ei vaikuta hauiksen kokoon mitään. Ehkä se voi 1mm vaikuttaa mut ei yhtään enempää!!


    • Turhaaaa

      Aika onneton kylläkin. Itse täytin 15 viime kuussa ja 38 cm hauis. rasvaprosentti 9%. Katsokaa bodauskisoja 5 vuoden päästä minut kyllä tunnetaan sillon!

      • Anonyymi

        Kukaan ei tunne.


    • Anonyymi

      Phah, vai että kisoihin.
      Minua ei mitkään hauiksen mitat kiinnosta pätkääkän ja maha on minulla varmaan 150cm ettei enemmänkin. hauis lienee jotain 45cm. ei se ole oikein koskaan kasvanut edes aineilla. aina on ollut iso maha ja pienet kädet.
      kaikista ei ole kehonrakentajiksi.
      persettäkään en yletä enää kunnolla pyyhkimään kun ryyppään päivät sohvalla piereskellen ja tv:tä katellen. Sitä muuttuu jäykäksi ja turvotusta tulee.

    • Anonyymi

      vanhus; olen 70v treenaan salilla 4kertaa vk hauista,ojentajaa rintaa 2vuotta nostellu hauis 42 ilman rasvaa.

      • Anonyymi

        Olisiko kellään myydä t-geeliä. Terv. Hapa


    • Anonyymi

      Naru on, suosittelen aloittamaan TRT niin en joudu häpeämään luikkukäsiä, naiset nauravat sinulle baarissa kun ovat toismiesten kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe