Peugeot J5

Löytyisikö keneltäkään korjaamo käsikirjaa tms.
josta löytyisi 2.5 TD:n kaikki tekniset arvot.
(Välykset, kiristys momentit ja muut sellaiset).
Alfamerin kirjoissa olevat tiedot ei paljon auta
koneen korjaamisessa.Vuosimalli on -91
1390
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

mulla on uusi j5 korjausopas joka on alfamer(suomennettu H.R Etzoldin versiosta) ja kyllä siinä kaikki momentit ja välykset löytyy!
mitä tarvit?

Osaakko muuten sanoa onko loota menossa rikki kun kolmosella ajettaessa vaihdekeppi tärisee, aivan niinkuin ottas johonkin rattaaseen kiinni? (keppi makaa ala-asennossa, kun sitä nostaa parikin milliä tärinää ei tule enää keppiin). (2.5td -92 matk.auto)

kuuluuko laatikossa olevassa holkissa, josta vaihdevipu menee läpi lootaan olla välystä, mulla ainakin 0,5mm!?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Asentaja kirjoitti:

Löytyisikö keneltäkään korjaamo käsikirjaa tms.
josta löytyisi 2.5 TD:n kaikki tekniset arvot.
(Välykset, kiristys momentit ja muut sellaiset).
Alfamerin kirjoissa olevat tiedot ei paljon auta
koneen korjaamisessa.Vuosimalli on -91

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu