ranteet

mietinpä tässä ja ajattelin kysyä että saako ranteita ns. suuremmiksi ja levenemään millä tavalla? vai johtuuko ranteiden leveys persoonasta?
9618
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Meehä jarex nukkumaan

Äänestä

Kyllähän treenaamattoman ranteisiin VÄHÄN kokoa tulee treenin myötä samoten kuin nyrkkeihin, kämmenessä pienet lihakset turpoaa ja ranteessakin voi jotkut jänteet vahvistua jne.

Mutta jos sun kaverilla on selvästi rakenteellisesti isompi nyrkki, niin et sä sitä kokoa salilla saa. Se on geenijuttu nimittäin. Samoten ku ihmisen nenä, ei se haistelemalla kasva.

Lopulta en kuitenkaan ymmärrä miksi jollaki on ongelmia esimerkiksi kämmeniensä koon suhteen, jos kyseessä ei oo joku todellinen kehityshäiriö. Ainut paikka mistä niistä kaveriin verrattuna pienemmistä käsistä on haittaa on oman pään sisällä.

Itellä on nyrkin koko aikalailla pienimmästä päästä tässä ikäluokassa ja sukupuolessa, mutta ei haittaa salihommia millään tavalla.. puristusvoimaa löytyy kyllä kovasti jne. Että ei se pieni käsi ainakaan heikompi käsi ole, kämmenestä kun puhutaan.

Äänestä

Ahahaha! Olisit nyt jarex kysynyt niistä kyynärpäistäkin, kun kuitenkin kohta alat märisemään niiden leventämisestä.

Äänestä

tukkimettään, kivenhakkajaksi tms

Äänestä
  • No justiin joo. Kukaan ei tee enää tollaisia nyky yhteiskunnassa kun ei ole tarvetta. Hyvä vaan että koneet tekee tuollaiset hantti hommat niin saa keskittyä rahan tekoon ja siistiin sisähommaan.

    Parempi ne lihakset on salilta hakea.

    Äänestä

  • Frantsen kirjoitti:

    No justiin joo. Kukaan ei tee enää tollaisia nyky yhteiskunnassa kun ei ole tarvetta. Hyvä vaan että koneet tekee tuollaiset hantti hommat niin saa keskittyä rahan tekoon ja siistiin sisähommaan.

    Parempi ne lihakset on salilta hakea.

    fail!!!!!!!!

    Äänestä

  • Frantsen kirjoitti:

    No justiin joo. Kukaan ei tee enää tollaisia nyky yhteiskunnassa kun ei ole tarvetta. Hyvä vaan että koneet tekee tuollaiset hantti hommat niin saa keskittyä rahan tekoon ja siistiin sisähommaan.

    Parempi ne lihakset on salilta hakea.

    Joo ei missään nimessä noin. Salilla hommattu lihas ei ole oikeaa lihaa. Läskipottuja ja rankkoja metsähommia niin että hermosto paukkuu jatkuvasti tapissaan ja vakava ylikunto on jo ajat sitten mennyt ohi.

    Äänestä

  • Siellä on taas joku urpo väittämässä että KÄMMENET kasvaa jollain vitun mehtätöillä. Paskan marjat.

    Vai asuuko mehtässä nanobotteja jotka kirjottaa sun dna:n uusiksi ja kohta kasvaa tilalle isommat kädet?



    Yrittäkää ymmärtää. Ei ne kädet mihinkään kasva, ne on mitkä ne on. Se on just sama kun yrittäis saada leveämmät hartiat kasvattamalla olkapäitten luita! Kuten sanoin tosta nenästäkin aiemmin.

    Äänestä

iän myötä? pituutta ne eivät ainakaan kasva. vanhoilla kurpilla on usein paksun näköiset ranteet vaikka olisi olleet balettitanssijoita. mistä tämä johtuu?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jooojo kirjoitti:

mietinpä tässä ja ajattelin kysyä että saako ranteita ns. suuremmiksi ja levenemään millä tavalla? vai johtuuko ranteiden leveys persoonasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu