Land Rover

Pakuna tätä vehjettä saa,
http://www.landrover.fi/uudetautot_info.asp?l=&malli=Defender&tid=1000249553
mutta miten on kuorma-autona. Onko virheinvestointi, vai onko ongelmaton peli.
2467
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuon auton omapaino on 1750kg Ei taida löytyä 1800kg kantavuuta että pääsis 3550kg ylitykseen.

http://www.oikotie.fi/uudet autot/LAND ROVER Defender110 Safari Van SE/76745

Äänestä
  • vaikka vaihtelu olisi virkistänyt. Nykyisellä nelikko hiasella on nyt alta 200000 ongelmatonta kilometriä takanaan, mutta olen neljän vuoden välein vaihtanut työkalua. Lantikka olisi ollut varmasti kaltaiselleni maamittarille oivallinen työkalu, mutta kaksipaikkainen ohjaamo on minulle suuri este, sama koskee hiluxia.

    http://www.oikotie.fi/uudet autot/TOYOTA/Hiace/74604

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Defender kirjoitti:

Pakuna tätä vehjettä saa,
http://www.landrover.fi/uudetautot_info.asp?l=&malli=Defender&tid=1000249553
mutta miten on kuorma-autona. Onko virheinvestointi, vai onko ongelmaton peli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu