Neuvostobolshevikit Suomessa

Mitä neuvostobolshevikit tekivät Suojärvellä 30.11.2008?
7229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Neuvostobolshevikit lähettivät terveisiä Suomen Poliisiviranomaisille, viestissä oli naurua koska Suomen Viranomaiset eivät voi kuulustella heitä Suomessa tehdyistä rikoksista eikä venäjän viranomaiset anna virka-apua Suomeen.

Toisaalta noilla neuvostobolshevikeillä ei ole enää asiaa Suomeen ja kolmanneksi heitä jäynää pelko siitä että rangaistusryhmä tulee Suojärvelle antamaan tuomiot henkilökohtaisesti.

Äänestä
  • kun ei suomipojalla rahaa.minä sain viisikertaa isomman hinnan,kun möin venään pojalle perintötilan rantoineen saimaalla aikoinaan.nyt on millä mällätä.

    Äänestä

  • rantatonttia itselleen kirjoitti:

    kun ei suomipojalla rahaa.minä sain viisikertaa isomman hinnan,kun möin venään pojalle perintötilan rantoineen saimaalla aikoinaan.nyt on millä mällätä.

    Suojärvi ja Saimaa ovat täysin eri järviä.
    Opettele maantietoa.
    Sinä et ole koskaan käynytkään Suojärvellä.

    Äänestä

telttaretkellä? Paistoivatko makkaraa?

Äänestä

Niin mitä ne Suojärvellä? Pilkkivät?

Äänestä

No kun Juha on noin monta kertaa esittänyt suosikkikysymyksiään, niin kysyttäköönpä häneltä vaihteeksi, montako kertaa hän ja aateveljensä ovat onnistuneet jankutuksellaan liittämään Suomeen venäläisiä maakuntia.

JK. Käytän sanaa 'veljensä' harkitusti, sillä jostain syystä nimimerkin, matkakirjailijan, sotahistorioitsijan, kauppatieteiden maisterin ja muiden harrastama aluevaatimusten esittäminen ei oikein ota tulta kuin toisten peräkammarin poikien keskuudessa. Naiset eivät siitä juurikaan ole kiinnostuneet, kuten eivät ole veikkosistammekaan, mikä selittänee heidän kiivasta nettiharrasteluaan...

Äänestä
  • Mistähän syystä aluepalautus tosiaan kiinnostaa peräkammarilaisia?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rajavartija Suojärveltä kirjoitti:

Mitä neuvostobolshevikit tekivät Suojärvellä 30.11.2008?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu