Mielisairaatko

Vielä 80-luvun lopulla Suomessa oli peräti 60 kertaa emnemmän sairaalapaikkoja mukamas mielisairaille. Vieläkin on yli kymmenen kertaa enemmän. Millä vuosisadalla Suomi elää kun pitää kiusata mielisairaita? Eniten pakkohoitoo koko maailmassa Pohjois-Korea mukaan lukien. Ulos EU;sta tai ihmnisoikeudet kuntoon.
3432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suomessa oli 80-luvulla peräti 60-kertaa enemmän mielisairaalapaikkoja. Suomihan ei uskalla Natoon. Putin korjaa Suomen kuten Georgian.

Äänestä
  • eu pistäisi suomen kauppa saartoon jo pelkästään kieltämällä jotta laivat jotka on eu:n ei saa rahdata suomeen tavaraa tai pois.suomella ei ole kuin 2 alusta enään koko kauppalaivastossa.eli ei öljyä ei ruokaa ei mitään.

    Äänestä

  • sillä silloin joutuisi koko... kirjoitti:

    eu pistäisi suomen kauppa saartoon jo pelkästään kieltämällä jotta laivat jotka on eu:n ei saa rahdata suomeen tavaraa tai pois.suomella ei ole kuin 2 alusta enään koko kauppalaivastossa.eli ei öljyä ei ruokaa ei mitään.

    Onhan se nähty, että kolhoosi järjestelmät kaatuvat aina niin käy eu kolhoosillekkin.Eikä mene monta vuotta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


heitteillä? kirjoitti:

Vielä 80-luvun lopulla Suomessa oli peräti 60 kertaa emnemmän sairaalapaikkoja mukamas mielisairaille. Vieläkin on yli kymmenen kertaa enemmän. Millä vuosisadalla Suomi elää kun pitää kiusata mielisairaita? Eniten pakkohoitoo koko maailmassa Pohjois-Korea mukaan lukien. Ulos EU;sta tai ihmnisoikeudet kuntoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu