Pedonmerkistä..

Markku Tampio

Koska se mikrosiru, joka on ihmisen nahan alla joko otsassa tai oikean käden selkämyksessä, ei näy ulospäin, niin olisiko se pedonmerkki sitten ikäänkuin samanlainen leima, niinkuin esim. ruoka-, yms. tarvikkeissa on, joka painetaan tuotteeseen..

Kaupan tuotteistahan kassalla oleva lukulaite lukee tuotteen tiedot, josta näkee tuotteen koostumuksen sekä hinnan. Eikä tuotteessa oleva koodi lähde esim. vedellä pesemällä pois..

Eikö olisi loogista ajatella myös ihmiseen painettavaa merkkiä samankaltaiseksi, jota ihmisessä oleva mikrosiru valvoo, ja josta tiedot luetaan samoin menetelmin kuin kaupan kassalle tuotavista tuotteistakin..

4

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ' ihminen on ihmiselle peto', tiesivät jo vanhat roomalaiset.

      Ei Pedon merkki ole mikään ihon alle asetettava mikrosiru yhtä vähän kuin mikään jonkin tietyn päivän viettäminen lepopäivänä. Pedonmerkki yleensäkään ei ole mikään yksilöitävissä oleva asia josta kannattaisi vakaumuksen syvällä rintaäänellä ruveta julistamaan, että tämä se on. Nimittäin silloin kun joku alkaa sitä tekemään, hänestä itsestään tulee peto, sillä hän väkisinkin leimaa muita ihmisiä lätkimällä heihin pedonmerkkejä.

      Jos joku leimaa esim. nuo mikrosirut tai sunnuntailepopäivät pedon merkeiksi, hän leimaa tällöin pedon merkillä mikrosrujen käyttäjät tai sunnuntainviettäjät ja on vaarana, että hän itse käyttäytyy tällöin petomaisesti niitä ihmisiä kohtaan, jotka hän tuolla merkillä leimaa.

      Hyvyys ja pahuus ovat ihmisessä itsessään. Mikrosirut, sapatit ja sunnuntait ovat vain välineitä siinä kuin leipäveitset ja vasaratkin: ihmisestä riippuu kuinka niitä käytetään.

      • Varmasti olet

        Olet homo sapiens, eik vaa? Vai oletko joku
        henkiolento, kuten palveleva ylienkeli Miikael?

        Ihmisen poika


      • Homo Ludens
        Varmasti olet kirjoitti:

        Olet homo sapiens, eik vaa? Vai oletko joku
        henkiolento, kuten palveleva ylienkeli Miikael?

        Ihmisen poika

        Lisäksi olen suomalainen. Syön sianlihaa, käyn saunassa ja menen harmaan kiven läpi.


    • Käsittääkseni pedonmerkki on kuvaamasi kauppasiru.

      Vastaavasti voidaan ajatella Jumalan lukevan
      sapattimerkistä sapatistin syntejä.
      Niinpä Sana kehottaakin kätkeytymään Kristukseen.

      Ps. 91:4
      Sulillansa hän sinua suojaa, ja sinä saat turvan hänen siipiensä alla; hänen uskollisuutensa on kilpi ja suojus.

      Luuk. 13:34
      Jerusalem, Jerusalem, sinä, joka tapat profeetat ja kivität ne, jotka ovat sinun tykösi lähetetyt, kuinka usein minä olenkaan tahtonut koota sinun lapsesi, niinkuin kana kokoaa poikansa siipiensä alle! Mutta te ette ole tahtoneet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      61
      1149
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      881
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      322
      644
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      641
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      114
      614
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      608
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      595
    8. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      590
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      75
      556
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      554
    Aihe