Samaa paskaa jatkaa rva Räpsy

Työllisyys tilanne on kuulemma parempi kuin viime vuonna. Ihan pikkusen tuntuu kuin Räpsy olisi pihalla todellisuudesta.
2108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Taitaa tulla ministeriöön tieto vähän vanhentuneena, kun puhuu työvoimapulasta.Oisko tieto peräisin vuodelta 2003 ehkä?

Äänestä
  • sinne äänesti? HM.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pohtija1 kirjoitti:

Työllisyys tilanne on kuulemma parempi kuin viime vuonna. Ihan pikkusen tuntuu kuin Räpsy olisi pihalla todellisuudesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu