Vuoden kretiinipelle-kisa

Minusta vaikuttaa siltä, että Ultrakreationisti on päättänyt tehdä äkkiryntäyksen ja voittaa Vuoden Kretiinipelle -kisan. Sanoisin, ettei kannata langeta häneen. Hyvä kiri, mutta liian lyhytaikainen. Jos hän jaksaa jatkaa juoksuaan, kannattaa harkita hänelle ykkössijoitusta ensi vuonna, mutta epäilen, että happi loppuu viimeistään tammikuussa.

11

731

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • illuminatus*
    • juutas.

      Ultrakreationisti sortunee maalilaukkaan.

    • .........

      Ultra-kreationisti on entinen Ristinkantaja, joten hän on kisassa minusta tiukasti mukana, ei laisinkaan lyhytaikaista. Ultra-kreationistin / Ristinkantajan pisteitä nostaa minun silmissä draamakuningatar-toiminta "lähden pois enkä tule koskaan takaisin" ja kuukauden päästä suoritettu paluu uudella nikillä.

      • Louis Köyhkämö

        osaa tällä foorumilla, ja muistan kohdan, missä hän jäi pois.Ei siinä hänen suunnaltaan ollut mistään draaman janosta kysymys, vaan siitä, että joku varasti hänen nikkinsä. Kukaan järkevä ei jatka kirjoittelua nimimerkillä, jota joku toinen raukkamaisesti käyttää, yrittäen (huonosti, koska Ristinkantajan rooli oli aika vaikeasti toteutettavissa - tietystä ominaissyystä)esiintyä ristinkantajana - siksi nostan tuolle salaperäiselle Ristinkantajalle hattua, että hän osasi luovia tilanteen - ja samalla iloitsen siitä, että kekseliäisyydessään hän alkoi esiintyä toisella - oikein virkistävällä nimimerkillä !


      • +++++++++++
        Louis Köyhkämö kirjoitti:

        osaa tällä foorumilla, ja muistan kohdan, missä hän jäi pois.Ei siinä hänen suunnaltaan ollut mistään draaman janosta kysymys, vaan siitä, että joku varasti hänen nikkinsä. Kukaan järkevä ei jatka kirjoittelua nimimerkillä, jota joku toinen raukkamaisesti käyttää, yrittäen (huonosti, koska Ristinkantajan rooli oli aika vaikeasti toteutettavissa - tietystä ominaissyystä)esiintyä ristinkantajana - siksi nostan tuolle salaperäiselle Ristinkantajalle hattua, että hän osasi luovia tilanteen - ja samalla iloitsen siitä, että kekseliäisyydessään hän alkoi esiintyä toisella - oikein virkistävällä nimimerkillä !

        Ristinkantajaksi, johtui siitä, että joku aikaisemmin rekisteröityi Ristinkantajaksi. No, Ristinkantaja meni kekseliäästi sisään keskusteluun "Ristin-kantajana"; ymmärrettehän, että tuo väliviiva "luikautti" hänet kuitenkin mukaan ? Väliviivaristinkantaja-nikki rekisteröitiin myös. No, sitten oikealle Ristinkantajalle annettiin mahdollisuus tulla jälleen mukaan keskusteluun "Ristinkantaja"-nimimerkkiä käyttäen, kun tuo oli jonkun toimesta viety pois. Mutta jäljelle oli jäänyt väliviivallinen Ristinkantaja-nikki. Miksi Ristinkantajan olisi pitänyt mennä tuohon ansaan ? Ei. Ristinkantajan olisi tietysti alun alkaenkin pitänyt rekisteröityä, mutta tuossa vaiheessa se oli jo myöhäistä.Ristinkantaja oli NIIN HYVÄ NIMIMERKKI, että jonkun käyttäessä sitä trollaamis-tarkoituksessa sai todellisen Ristinkantajan - kantajaveljen - siirtymään tuon nikin käytöstä Ultra-kreationisti-nikin käyttäjäksi.


      • Ultra-kreationisti

        keskustelusta.


    • Minun on vaikea kuvitella, että kovin moni pesunkestävä kreationisti kirjoittelisi vain yhdellä nimimerkillä. Jos saman nimimerkin takaa pursuaa loputtomasti mielipuolisia väittämiä, katoaa viimeisetkin uskottavuudenrippeet kirjoittajalta.

      Monilla kreationisteilla on vieläpä hyvin persoonallinen tapa kirjoittaa. On tietyt rakenteet, sanavalinnat, toistuvat kirjoitusvirheet jne. Jokainen myös toteuttaa persoonallista tapaansa toimia paineen alla, eli kiemurtelee omalla tavallaan kiperien kysymysten ääressä.

      Esim. jokainen meistä varmasti tunnistaa hra Geosentrikon kirjoitukset vaikkei hän ole koskaan kirjoittanut nimimerkillä.

      Jos tarkkailette eri nimimerkkien takaa tulevia kirjoituksia, saatatte huomata yllättäviä yhtäläisyyksiä niissä. Tämä ei tietenkään todista mitään, mutta ainakin minun epäilykseni se herättää. Saattaahan se olla, että kreationistit ovat vaan niiiin samanlaisia.

    • sinäkin

      ei voi muuta sanoa. Etkö enää osaa uskoasi muulla puolustaa kuin tuollaisin ilveilyin?

      Voinee sitten julistaa että tänä vuonna ainakin "kressut" ottivat väittelyissä selkävoiton evohurmoksista.

      • ei ole hurmosta

        muutakuin kiila-strategiaa kyväksikäyttävän uskoonurahtaneen ihmehyypiön mielestä..


    • Apo-Calypso

      Ristinkantaja teki vain ylösnousemuksen uudella nimimerkillä. Mikään ei muuttunut.

    • kädenojennus

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut = far-right Finns Party?

      Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M
      Maailman menoa
      83
      7501
    2. Demarilesbo synnytti lapsen

      Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art
      Maailman menoa
      213
      4864
    3. Opettaja teki pornoa sivubisneksenä

      Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn
      Maailman menoa
      83
      4847
    4. HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!

      "Sdp:n uusi talous­ääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen
      Maailman menoa
      107
      4253
    5. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      58
      4170
    6. Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon

      Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu
      Maailman menoa
      34
      3660
    7. Porno-ope?

      Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e
      Maailman menoa
      62
      3212
    8. Sovitteko ulkonäöllisesti

      Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty
      Ikävä
      71
      2866
    9. Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?

      Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj
      Pori
      41
      2010
    10. Kaiken järjen ja logiikan voimalla

      Voin todeta nainen, että halusit vain sitä.
      Ikävä
      47
      1725
    Aihe