semmonen......

......tällä kertaa.

jos mun kaverikoira olisi ammuttu, olisi reaktiot ollu vähän toiset.
3570
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

että olis tullu pojille töitä ja olisin ollut linnassa sen jälkeen. Katoin jakson kanssa tossa pitkästä aikaa. Jakso oli aika hyvä ihan pitkästä aikaa, vaikka en katso kuin sillointällöin.

Äänestä

varmaan olisi oma henkiriepu mennyt siinä samalla, kun olisin pyssymiehen kimppuun käynyt.

Äänestä
  • Joo, kyllä Rosie olis sarjasta poistunut aika kepeesti, jos olis ruvennut enemmän nalkuttaa ja protestoimaan tuolle "mielipuolelle"...Hyvä, että vaimo sai miehellensä luun kurkkuun ja lordi oli yliveto!!

    Ihmettelin vain eikö koliikkivauvoja vielä tuohon aikaan maailmassa tunnistettu, kun lapsi kuulemma itki kaiket yöt...ja mitä järjen köyhyyttä sitä lasta oli huudattaa siinä nukkuvan miehen korvan juuressa...Talo oli kartano-luokkaa, olisi nyt vienyt lapsen jonnekin muualle, jos vähänkään miestään tunsi...=( No, kai se piti juonikäänteiden takia näin tehdä!

    Younger pyöräpoliisina taas häikäisi, ainoastaan nukkuminen vahdissa oli yliammuttua. Hienoa, että Alf taas jeesasi tilanteessa ja pojat saatiin kiinni!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


..jakso.... kirjoitti:

......tällä kertaa.

jos mun kaverikoira olisi ammuttu, olisi reaktiot ollu vähän toiset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu