Hyvät kanssasisareni ja -veljeni surussa.
Minä menetin isäni hiljattain. Tiedän, että moni teistä on myös menettänyt läheisensä hiljattain. Haluan toivoa teille rauhaisaa joulua, ja voimia suruunne.
Tiedän että tulevasta joulusta tulee hiljainen, eivätkä kyyneleetkään ole vieraita. Ei jaksa laittaa joulua.
Me pääsemme hiljalleen eteenpäin surussamme. Uskon koko sydämestäni, että tapaamme Rakkaamme vielä jonakin päivänä, sitten kun aikamme on.
Siihen asti meidän täytyy elää täydellä sydämellämme, sillä osa kuolleista rakkaistamme elää myös meidän sisällämme.
Rauhaisaa Joulua,
toivoo
Surusilmä
Hyvät surijat
3
751
Vastaukset 3
- -----------
Uskon samoin kuin sinäkin, että tapaamme vielä rakkaamme. Välillä on vain niin suuri ikävä.
Poikani kuoli juuri viime joulun alla ja tänä jouluna en paljon joulua laittele.
Voimia sinulle vaan Sinulle!! Äitini siunataan 12.12., joten kyllä joulusta tulee kaipauksen juhla! Onhan ne kauniit lapsuuden joulut lohtuna!! :(
- Äidin tyttö
Minä menetin äidin 24.11.08, elämäni ensimmäinen joulu ilman äitiä tulee olemaan varmasti surullinen, äidin mukana meidän perheestämme lähti myös mummo. Lapsilleni rakennan joulun, mutta kyyneleet saattavat ja saavat kuitenkin luonamme vierailla jouluvieraana. Toivotan kaikille lämmintä joulumieltä ja rauhaisaa joulunaikaa, äitini elää minussa ja näin ollen on mukana jouluissani nyt ja aina. Voimia kaikille läheisen menettäneille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 138876
Kuhan lie kuollu auto-onnettomuudessa kylillä?
Joku nuorimies löytyny kuolleena kylän liepeillä ulos ajetusta autosta.Kenen poikahan lienee?5778Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.
Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?88761Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha90703- 59690
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät55581Hyvää yötä
Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!26573Missähän pöytäkirja viipyy, taas?
Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett41474- 152471
- 42469