Osaisiko joku kertoa mikä on elokuva, jossa lopussa mies havaitsee vaimonsa tehneen rikokset, mahdollisesti murhan, mutta hänellä ei ole minkäänlaisia näyttömahdollisuuksia enää asiasta. Hän on huomannut aidassa verta ja löytää kellarista murha-aseen. Elokuvassa on paljon oikeussalikohtia ja muistaakseni nainen ruiskuttaa miehensä spermaa toiseen naiseen, jotta näyttäisi että mies on raiskannut. Olen nähnyt tämän noin 10 vuotta sitten. Oli todennäköisesti kuuluisat näyttelijätkin, en vaan muista ketkä.
Voi kun olisin kiitollinen kun selviäisi leffan nimi. Mielessäni pyörii sellainen "kunnes toisin todistetaan" mutta liekö tämä?
Mikä jännäri kyseessä?
omppu
2
447
Vastaukset
- Poro Tallinnasta
Presumed Innocent (Suomessa: Kunnes toisin todistetaan) vuodelta 1990, pääosassa Harrison Ford.
http://www.imdb.com/title/tt0100404/- omppu
Hienoa että apua löytyy näin lahden toiseltakin puolelta -hauskaa, kiitti paljon sinulle!Hyvää jatkoa ja elokuvanautintoja!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 794444
- 503762
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle512571Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas3442051- 1401799
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161725Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s271547Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan131511Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?121329- 461273