Menisi päivä nopsemmin.
Kaljaa vai eikö kaljaa?
jokuvaan.....
34481
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
sillä, "älkää olko liian kaljan (viinin) nauttioita" ;)
liikaa?
hyvänä osviittana voisit vaikkapa pitää maallista lakia, koskien "rattijuoppoutta" ;)
onko sinulla käynyt mielessä laittaa joskus ihmisille sähkäpostia ja kutsua heitä kokouksiin? Oletko ajatellut sentyyppistä evankelioimista?
teetuvalla olen sillontällön käynyt,mun elämässä on nyt menossa sellanen "rukousperiodi".... Minä johdatan heitä, kun he kulkevat rukoillen. sanoo sana. :)
pitkästä aikaa ensimmäinen ihan oikeasti ymmärrettävä hengellinen juttu tällä palstalla. Tuo oli hyvä Raamatun kohta.
Ryyppää laivan laita myrskys vettä, ryyppää pikkulapset maitoa, ryyppää vanhat mummot korviketta, mut tämä poika (ryyppäs) viinaa vain. Enään ei ole tarvis ryypätä, ei edes maistella,Herra vapautti, jotenka saan olla vapaa,ja tästä vapaudesta voi palata "vankilaan" ihan koska vain, mutta "vankilasta" vapauteen ei ole kuin yksi tie. Jeesus sanoi "Minä olen tie , totuus ja elämä. :)
Oispa kiva olla kuningas.
me kuninkaallista sukua, pyhä papisto vai miten se oli...
pyhä papisto:D :D
perillisiä ovat kaikki jotka antavat sydämmensä jeesukselle.mitä voi kuninkaalta periä?
köyhällistöä minä olen palkkani puolesta(alle 800eur)olispa kiva tietää mitä kuninkaalla olisi minulle antaa.
tekemistä??? Kannattaa ennemmin vaikka ulkoilla! Tai laulaa, tehdä taidetta, ettiä netistä tietoa tai vaikka käydä jonkun yksinäisen vanhuksen luona!
mä laulaisin...:)...? Maammelaulua en osaa ulkoa.
Ulkona on kylmä.
Blachorset jalkaan!
laula vaikka... oma biisi!
lainaa niitä. Sitä paitsi ne on rikki.
Kyllä mä varmaan illan mittaan jonkun laulun tässä vielä kehitän.
Mistähän on muuten peräisin termi"kalsarikännit"...se on tasa-arvoaatteen vastainen.
Ei siis vielä sekään, että meillä on naispresidentti ole saanut asioita muuttumaan parempaan suuntaan.
Pois käytöstä moinen sana.
musiikkia...http://www.youtube.com/watch?v=C4cjjYFz37c, muitaki ko toi lejjona biisi, kantsii kuunnella!
varmaan ei kaljoissaan kannatakaan lähtee ulos.
enpä oo tommosta sanaa kuullutkaan... sano sille miehelles että ostaa sulle joululahjax sellaset nätit naistenmalliset. Tasa-arvon hyviä puolia on ettei naisten enää tartte kärvistellä sukkiksissa jos ei haluu.
toiminut tuo linkki...mikä leijonabiisi sieltä olisi ollut odotettavissa? Kerro nimi niin löydän sen googlettamalla. Ei tule tuon linkin tiedoilla mitään.
Juu...onneksi ei tarvitse sukkahousuja käyttää...Sen vanhan(perinteisen, taidat olla henkeen ja vereen hellari kun et oo kuullut sitä sanaa)kalsarikännisanan rinnalle ois hyvä sukkahousukänni-sana...No, ei...ei kai.
musiikki osastolta otsikolla "Paras ylistyslaulu", sieltä löyty paljon muitakin...
en kyl ole hellari, jouvuin tänne kun en löytäny mitää mielenkiintosia keskusteluja mistään ja ol taas vähän yksinäinen olo kun meillä ei koskaan käy ketään...täs kyläs ei oo samanikäsiä uskovia, eikä paljon muunkaan... pitäs kai täst lähtee kohta lenkille kun kersatkin meni kavereittesa luo.
että noi perunat kypsys...
tosta tasa-arvosta... musta se lisää vaan naisiin kohdistuvii vaatimuksii ja työmäärää...ja miehet alkaa sipsutella korkokengissä ja sukkiksissa...
mekin täällä miehen kanssa ollaan paljon kaksistaan.
Sinulla on varmaan jo murrosiässä lapset, niin kuin munkin poika, kun paljon kavereilla ovat.
Nyt käyn gosbel-musiikkiosastolla ja sitten lähden autolla hakemaan mäyräkoiran.
Kyllä se on ihan keskiajalta koko sana.
Sillon varmaan noita ransuja ei ollutkaan...vai ehkä lainailivat piikavaimojensa essuja ja kolttuja?
ei noita mäyräkoiria ollu vielä keksitty, pussissa kannettiin. Onnistuin sotkemaan kaikki asiat aika pahasti enneku huusin Jeesusta avuksi.
Ihania nuo nuoret jotka soittaaja laulaa hengellisii lauluja.Voisvat vaan olla vähän rohkeempia. Oispa ite saanu olla jossai tollasessa mukana.
mutta en mennyt kun oli ero silloin tulossa. Olisi vissiin pitänyt mennä.
Kyllähän se aina vähän harmittaa.
Et sinä ihan nuori taida tosiaan enää olla. En minäkään. Kerkesin hakemaan nyt sen mäyräkoiran.
varmaan sanoo et elä hai, vaikket ois varmaan uskonu... mut ei sitä oo pakko juuva...
38-vuotta... tunnen kyl itteni välil lapseks...
ois varmaan kannattanu mennä... miunki ois kannattanu tehä monia asioita. välillä suututtaa kun huomaa ettei tiedä eikä osaa jotain jonka ois voinu joskus nuorempana opetella ja on leiviskät jääny käyttämättä, hyvät kokemukset kokematta ja lahjat kehittämättä. Onnex ei sentään koko elämä menny turatessa.
Jeesus kyl on luvannu korvata ne vuodentulot jotka syöjäsirkka vei ja paljo hää on korjannukii.
minkä verran aikaa?
kun pissat on housussa. Vai mitenkä se maallinen sanonta menee..
Olet siis 38-vuotias nainen? Sulla on varmaan mieskin?
Kyllä mä luulen että ihmiset arvostavat enemmän meitä yksinlaulajia enemmän kuin noita julkista kunniaa vaativia kuitenkin.
Laitoit hyvän linkin sinne gospel-sivulle. Tutustun siihen paremmin joku päivä.
8 vuotta..hui.
on ainakin 8 vuotta...hui.
On mieskin... se on ny iltavuorossa. Ei ehkä viel oo uskossa... tammikuun 25 ollaa oltu 18 vuotta naimisis.
...löysit siis uuden...
vielä yhden uuden.
nuorempana aika monta uutta...
elämä ei mee aina niinku tahtos. ehkä se nyt on se oikee???
tai siis varmasti ainakin minulla. Kun aina tuli vaan se parempi ja nyt on se paras.
Linnan juhlien musiikki on aika koomista kuultavaa.
ai ne juhlat on alkanu... varmaan hienoja mekkoja. Toivottavasti on työllistäneet kotimaisia ompelijoita. pitäs lähtee poitsua hakemaan, sen kaveri tulee meile yöx. kerranki joku uskaltaa tulla meile... kaikki sen kaverit asuu automatkan päässä.
ei ne viel murrosiäs ole, ala-asteel kumpiki.
päivältä... noi poitsut vaatii vähän huomioo... harvemmin on kone näi pitkää auki... surffailen ehkä joskus ensi viikolla seuraavan kerran.
Öitä!