Kuka haluaa kuunnella viiden pennin Lenny Kravitz -kopiota, joka välillä rääkyy jo kliseentyneeseen katurock-tyyliin? Nämä Peten jutut on kuultu jo niin moneen kertaan Suomenkin rock-skenessä (puhumattakaan muista pohjoismaista), että kansa haluaa nyt jotain vähän omaperäisempää, tyylikkäämpää, aidompaa ja laadukkampaa.
Pete nyt ei vain ollut tarpeeksi hyvä. Jos Pete ei olisi ollut niin "söpö", hän olisi pudonnut jo aikoja sitten. Illan äänestystulos kertoo, että pikkutytöillä ei olekaan kaikkea valtaa Idolsissa ja että laadullakin on väliä.
Pete nyt ei vain ollut tarpeeksi hyvä. Jos Pete ei olisi ollut niin "söpö", hän olisi pudonnut jo aikoja sitten. Illan äänestystulos kertoo, että pikkutytöillä ei olekaan kaikkea valtaa Idolsissa ja että laadullakin on väliä.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ja sinä 'ammattikriitikko' tahdot sitten ostaa sen Koopin Elvis- levyn, tai Annan keskinkertaisen poppikokoelman. Anna Abreu lyö annan 10 x 0.
- ja vai ammattilainen - salli mun nauraa...hah:
Mitään varmoja menestyjiä he eivät ole. Mutta on parempi ottaa riski Koopilla ja Annalla kuin tyytyä keskinkertaiseen katurock-kliseilyyn.
Katso Youtubesta Disco Ensemblen Drop Dead Casanova -veto Tavastialta.
"omaperäisempää, tyylikkäämpää, aidompaa ja laadukkampaa"
Ja näistä jäljellä olevistako jompi kumpi nuo kriteerit täyttäää.... Anna mun nauraa =OD
Keskinkertaisija lallattelijoita ilman munaa!
Oletko koskaan ollut yhdelläkään rock- tai punk-keikalla? Pete on keskinkertainen, viiden pennin kliseilijä. Samalla tyylillä vetää miljoona kertaa paremmin jo kymmenet pohjoismaiset bändit. Pete on Kalle 2.
" Pete on Kalle 2 "
Taidat olla suoraan jostain sokeiden ja kuurojen kerhosta!
En yhtään ihmettele, että joudut tänne kirjoitella "ammattikriitikkona", kun ei tuollaiselle varmasti ole töitä... Aika huonosti sulla noi arvostelut pyyhkii. Huvittavan teet itsestäsi, mutta siihen kaiketi pyritkin!
" Oletko koskaan ollut yhdelläkään rock- tai punk-keikalla? "
Mitä todennäköisemmin muutamalla useammalla kuin sinä! T:vm.65
Olet ilmeisesti joku kateellinen kitaraa rämpyttävä albino, vai mistä moinen katkeruus? Valehteletkin vielä, ammattikriitikko et missään tapauksessa ole. Mitä vielä vaahtoat, keijuanna laulaa finaalissa hilipatipippan...
"keijuanna laulaa finaalissa hilipatipippan..."
=OD *Mä niin nään ton mielessäni* =OD
Keijuannan hilipatihippan voi onnistua tai ei. Suuremmalla odotuksella ja jännityksellä minä Annan esityksiä ja biisivalintoja odotan kuin Peten kuluneita nykyrock-kliseitä ja kallemaisen tasapaksuja perusvetoja. On parempi ottaa pieni riski Koopin ja Annan kanssa kuin tyytyä viiden pennin kuluneeseen tusina-wannabe-rokkailuun.
Onnea vaan musamaullesi - mutta voin olla varma, ettet osta sitä annan levyä, tai Koopin Elvis-coveria. Ja näitä sitten kutsut varmoiksi; hoh-hoh!
Idols ei ole aikuisten juttu ollut alunperinkään.Mee sä "ammattilainen"ihan muualle analysoimaan persettäs.
esiintymistyyliä, niin se perustuu samaan muottiin, kappale vain vaihtuu välillä. Ei ole ollenkaan muuntautumiskykyinen.
Taatusti Pete olis pudonnu jo alkukarsinnoissa jollei olis ollu niin söpö. Mutta jos Pete saa hyviä biisiä taakseen tulevaisuudessa, voi hänestä tulla hyvä Antti Tuisku2. Tuiskulla on kuunneltavia biisejä ollu, vaikkei mikään kultakurkku ollutkaan.
Koop se vasta oli varsinainen Elvis :) Huvittavaa. Kaukana oli Elviksen kaltainen loisto!