Ilman Herramme verenvuodatusta puolestamme, meillä ei toivoa olisi.
Jeesuksen veri on totuus
7
226
Vastaukset
- Diana-ad-rem
ryöstää sinun kotisi, Jeesuksen veri ei paljon auta.
Mutta sinulla on mahdollisuus saada oikeutta kun on Laki. Mieti sitä.
Vai annatko mieluummin vain anteeksi ja pyydät että tulkaa hakemaan loputkin.
Armosta ikäänkuin.- m 12
Täälläpäin on kerrottu tapauksesta, kun pari varasta oli liikkeellä pakettiautolla ja menivät keikalle keräämään kaikki rahaksi muutettava eräästä talosta. No pojat oli työn touhussa kun paikalle sattui muuan outo, mutta ystävällinen mies ja kysyi voiko hän auttaa miehiä raskaassa muuttotouhussa ja niin mies kantoi tavaroita kaverina autoon.
Rosvot sitten paluumatkalla pysähtyivät paikalliseen baariin kahville ja kertoivat yhdelle asiakkaalle oudosta miehestä talolla. Asiakas kysyi miehen tuntomerkkejä ja talon osoitetta. Kävi ilmi, että mies oli talon uskovainen isäntä.
Pojille tuli siitä tunnontuskat ja päättivät palauttaa kaikki tavarat takaisin miehelle.
En tiedä onko tarina tosi, mutta tällaista on kerrottu. Se kuitenkin hyvin kertoo siitä miten hyvyys voi herättää paatuneen omantunnon. Laki saa vain aikaan uhmaa ja vihaa.
Mutta kyllähän yhteiskunta silti aina lakia tarvitsee sehän on selvä.
Juuatalainen laki kaikkine säädöksineen ei kuulu meille pakanakansojen uskoville.
- .muualta
ole kaikkivaltias?
- Trubaduuri
Luojamme, taivaallinen Isä on totuus! Se, eli Hän josta ihmisen Poika, Immanuel, Kristus kertoi auliisti ja totuudellisesti ensin kahdelletoista apostolille ja sitten kaikille opetuslapsilleen sekä tavallisille ihmisille noin kaksi tuhatta vuotta sitten! Ei siis Kristus suinkaan verestä saarnannut eikä siitä erikseen jotakin julistanut vaan nimenomaan Isästään ja alati siinä ohessa hän ilosanomaa ääneen julisti. Eli, ilman elävää sanaa ei meillä toivoa olisi.
- sanan.?
Tunnetko Jumalan sanan.?
Joh. 6:33
Jumalan leipä on se, joka tulee taivaasta ja antaa maailmalle elämän."
Joh. 6:51
Minä olen tämä elävä leipä, joka on tullut taivaasta, ja se, joka syö tätä leipää, elää ikuisesti. Leipä, jonka minä annan, on minun ruumiini. Minä annan sen, että maailma saisi elää."
1. Kor. 11:25
Samoin hän otti aterian jälkeen maljan ja sanoi: "Tämä malja on uusi liitto minun veressäni. Niin usein kuin siitä juotte, tehkää se minun muistokseni." [Luuk. 22:20 ]
1. Kor. 11:26
Niin usein kuin te syötte tätä leipää ja juotte tästä maljasta, te siis julistatte Herran kuolemaa, siihen asti kun hän tulee. - Trubaduuri
sanan.? kirjoitti:
Tunnetko Jumalan sanan.?
Joh. 6:33
Jumalan leipä on se, joka tulee taivaasta ja antaa maailmalle elämän."
Joh. 6:51
Minä olen tämä elävä leipä, joka on tullut taivaasta, ja se, joka syö tätä leipää, elää ikuisesti. Leipä, jonka minä annan, on minun ruumiini. Minä annan sen, että maailma saisi elää."
1. Kor. 11:25
Samoin hän otti aterian jälkeen maljan ja sanoi: "Tämä malja on uusi liitto minun veressäni. Niin usein kuin siitä juotte, tehkää se minun muistokseni." [Luuk. 22:20 ]
1. Kor. 11:26
Niin usein kuin te syötte tätä leipää ja juotte tästä maljasta, te siis julistatte Herran kuolemaa, siihen asti kun hän tulee.Ilmeisesti paremmin kuin sinä! Sillä ei nuissa lainatuissa jakeissa ole yhtään sellaista uutta jota tarvitsisi erikseen painottaa. Eikä niisä yhdessäkään kerrota veressä olevan totuus.
- Totuus on yksinkertainen
Litaniat joita jotkut eteemme tuovat ovat usein vedätystä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437377
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533662Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu473546- 623298
- 512984
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/512852Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302464IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1861829- 471541