Ilveksen farmi ? Lindgren, Tukonen, Torkki ?,...
Onko Lukko
4
349
Vastaukset
- Johnny Åbo
Ei ole. Katso hölmö sarjataulukkoa! Tukosen piti tulla jo kesällä lukkoon. -Lindgren halusi kehittyä ja katsoi, että Urama ja lukon valmennustiimi on parempi kuin Pietilän opit. ja Torkki tuskin lukkoon on tulossa vaikka rauman oma poika onkin.
- ja nykyistä
lindgreen on nimenomaan kehittymässä, kuten farmissa on tapana, tukosen piti tulla jo aikaisemmin, mutta mahtui ylös pelaamaan loukkaantumisten takia, torkki on lukon kasvatti vaikka välillä ylemmällätasolla on pelannutkin...lukon valmennus opit taas on vitsi koko suomessa. tuolla pelaajapotentiaalilla PITÄISI TULLA MENESTYSTÄ.
- nyt meni...
ja nykyistä kirjoitti:
lindgreen on nimenomaan kehittymässä, kuten farmissa on tapana, tukosen piti tulla jo aikaisemmin, mutta mahtui ylös pelaamaan loukkaantumisten takia, torkki on lukon kasvatti vaikka välillä ylemmällätasolla on pelannutkin...lukon valmennus opit taas on vitsi koko suomessa. tuolla pelaajapotentiaalilla PITÄISI TULLA MENESTYSTÄ.
pisteellä ohi emoseuran.
- insinööri-Ilkka
Ei vaan Ilves on Lukon farmi. Etkö sen vertaa tiedä jääkiekosta?
Nämä pelaajat jotka eivät ykkösjoukkueeseen mahdu, kuten Lindgren, Tukonen ja Torkki, pistetään pelaamaan farmiin kehittyäkseen siellä kunnon pelaajiksi, ja kuten nähdään niin Lindgren ja Tukonen on jo nostettu ylös. (Lindgren tosin kieltäytyi pelaamasta farmissa, joten hänet otettiin suoraan ylös kun sen verran poikkeuksellisesta lahjakkuudesta on kuitenkin kyse).
Torkkikin vielä tulee ykkösjoukkueeseen ennen tammikuun lopun siirtotakarajaa, kunhan ensin saa itsensä kuntoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4808507Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195830Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2554772Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584625Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s694137Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603930SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1713759- 901698
- 961231
- 47869