Kulmakarvojen poisto laserilla

Kuinka paljon arvioitte kulmakarvojen muotoilun, eli ylimääräisten karvojen poiston tulevan maksamaan laserilla, kun kyseessä on kuitenkin vain muutaman minuutin operaatio per kerta?
2803
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Yleensä laserkäsittelyssä on tavallaan minimihinta pienistä alueista. Esimerkiksi bikiniraja tai ylähuuli ei vie aikaa kuin muutaman minuutin, mutta hinta lienee yleisimmin noin 150 euron luokkaa.

Kysymällähän tuo selviää ja kannattakin kysyä, sillä kaikki eivät välttämättä suostu toimimaan laserilla noin lähellä silmiä. Minulle on annettu pari käsittelyä kulmakarvojen ulkopäähän muun hoidon yhteydessä joten hintaa erikseen en tiedä.

Äänestä
  • Paljonko tuo kulmien muotoilu maksaa? Onko tulos kuinka pysyvä? Itselläni on melko tupot tuossa ottalla, ja alkaa pikkuhiljaa tympimään, kun niiden nyppiminen ei oikein toimi. Jos olet ollut laseroinnissa, niin valaise tietämätöntä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tsuppa kirjoitti:

Kuinka paljon arvioitte kulmakarvojen muotoilun, eli ylimääräisten karvojen poiston tulevan maksamaan laserilla, kun kyseessä on kuitenkin vain muutaman minuutin operaatio per kerta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu