Keskustan Pj

Tulisikohan Lapuan Keskustan toimintaan viimein uutta voimaa uuden Puheenjohtajan myötä...
11886
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Lapuan keskusta on hävinnyt jo neljät vaalit peräkkäin. Tällä menolla keskusta hiipuu pienpuolueiden joukkoon. Keskusta on tyhjentänyt kokoomuksen kanssa lapualaiset kylät, josta keskustan kannatus on perinteisesti tullut. Lapuan keskustaan pakkosiirretyt ihmiset eivät äänestä keskustaa. Jos keskusta haluaa menestyä Lapualla, tulisi sen pyrkiä elvyttämään kylät, eikä tappaa niitä. Kylien "tappaminen" alkaa yleensä koulun lakkauttamisella. Postit ja kyläkaupat on suljettu jo 80-luvulla.

Äänestä
  • on lopettanut kyliltä kaupat, postit ja koulut. se on myöskin hakannut metsät, saastuttanut joet, liittänyt suomen eu:hun, paha kaupunki

    Äänestä

  • että kaupunki kirjoitti:

    on lopettanut kyliltä kaupat, postit ja koulut. se on myöskin hakannut metsät, saastuttanut joet, liittänyt suomen eu:hun, paha kaupunki

    ja postin kuoleminen on jostain muusta kuin kaupungista kiinni. Oiskohan asiakkaista?

    Äänestä

  • että kaupunki kirjoitti:

    on lopettanut kyliltä kaupat, postit ja koulut. se on myöskin hakannut metsät, saastuttanut joet, liittänyt suomen eu:hun, paha kaupunki

    Metsien hakkaamisesta ja jokien saastuttamisesta ovat kyllä maalaiset pitäneet huolen huolimatta jos jonkinlaisista eu:lta tulleista ympäristötukirahoista.

    Ei tarvitse syyttää siitä kaupunkilaisia.

    Äänestä

  • että kaupunki kirjoitti:

    on lopettanut kyliltä kaupat, postit ja koulut. se on myöskin hakannut metsät, saastuttanut joet, liittänyt suomen eu:hun, paha kaupunki

    Ilmestyskirjan peto!

    Äänestä

samat parrat jatkaa muissa tehtävissä
kauhajärveltä, tiisteltä , hellanmaasta ,haapakoskelta

Äänestä
  • Junttimeininki jatkukoon hamaan ikuisuuteen!

    Äänestä

  • ja kuuluu. kirjoitti:

    Junttimeininki jatkukoon hamaan ikuisuuteen!

    näin tämä menee.

    Äänestä

vielä kesää tee

Äänestä
  • Malttakaa orotaa 4vuotta sitten kokoomus on suurin suurin suurin

    Äänestä

  • Maltan 4vuotta kirjoitti:

    Malttakaa orotaa 4vuotta sitten kokoomus on suurin suurin suurin

    Ei tällä menolla kokoomus nouse!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lapualaaaaane kirjoitti:

Tulisikohan Lapuan Keskustan toimintaan viimein uutta voimaa uuden Puheenjohtajan myötä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu