ja huipputiimi taakse.
Puustjärven levyn tuottavat musiikkialan konkarit, Egotripistäkin tunnettu Knipi, Lemonator-yhtyeen Lasse Kurki ja Jukka Immonen, joka on aiemmin vastannut muun muassa Jenni Vartiaisen ja Anssi Kelan levyistä.
http://www.hs.fi/viihde/artikkeli/Anna Puustjärvi sai esikoislevynsä taakse huipputuottajat/1135242126490
miten mahtaa käydä koopin?
pete varmastii porskuttaa kans ihan omillaan. -tai siis taustavoimin, mutta kuitenki.
annalle
25
9781
Vastaukset
- Sammuvia tähtiä
Vai kuka muistaa ensimmäisen kauden top5 idolistit katsomatta googlesta?
- ekaa
menee, mut sit tekee tiukkaa.;)
- suudafono
ekaa kirjoitti:
menee, mut sit tekee tiukkaa.;)
vai miten se nimi nyt menikää, se viktooria. xxxl-kokonen ja näkönen, ilman viiksiä...osas laulaa, mut ulkomusiikilliset jutut ei ollu kohillaa.
- unzan tunza
tuottajagurut taustalla että ton laulu saadaan kuulostamaan hyvältä.
- annajee
Haista kukkanen,taidat olla joku Kalle fani, karsee nössöääni,tai sitten jonkun muun rääkyjän kannattaja. Katotaan vaan niin Annan levy tekee kauppansa, samaa toivon Koopista.
- pässiäni
toimisi annan laulamana. toisaalta tolta halpis dolly partonilta ilman tissejä vois onnistua jotkin kantrirallatuksetkin, kun sillä toi määkiminen luonaa. bäää.
- peiliin.
pässiäni kirjoitti:
toimisi annan laulamana. toisaalta tolta halpis dolly partonilta ilman tissejä vois onnistua jotkin kantrirallatuksetkin, kun sillä toi määkiminen luonaa. bäää.
ei tolla naamalla voi muuta kun haukkua toisia.
ruahahahhahah hahahhah - jerkkuherkku
pässiäni kirjoitti:
toimisi annan laulamana. toisaalta tolta halpis dolly partonilta ilman tissejä vois onnistua jotkin kantrirallatuksetkin, kun sillä toi määkiminen luonaa. bäää.
ja bää bää täällä,heheheheheheheheheeehheheee....
- unzan tunza
annajee kirjoitti:
Haista kukkanen,taidat olla joku Kalle fani, karsee nössöääni,tai sitten jonkun muun rääkyjän kannattaja. Katotaan vaan niin Annan levy tekee kauppansa, samaa toivon Koopista.
oli mun suosikkini.
- juujuu
saat itses vaikuttamaan tyhmältä ilman että olen ääntäs edes kuullut!! melkoinen saavutus, vai mitä?:)
- Onsku
anna on paras ostan varmasti hänen levynsä rakastan sinua anna olet maailman paras idols lauluja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D
- iita||
Huomasko joku muu viime lähetyksessä pyöristyneen masun?
- suomalaisten taso vain alenee
Ei se ees osaa laulaa, pelkkää kimitystä
- Ex-Tuottaja
turha tulla tänne kommentoimaan ei susta ole mihinkään .. luulet vaan se on yllätävän vaikeaata hommaa vaatii itse tuntoa mitä sulla ei löydy edes tänne kirjoittelemaan..
sittehän se selviää kun olet ison yleisön edessä laulamassa tuleeko vellit housuun sulla.. - Ex-Tuottaja
varsinkin tuo koop on hyvää mallia suomalaisille
kieli kulkee laulu kulkee.. - jerkkuherkku
Ex-Tuottaja kirjoitti:
varsinkin tuo koop on hyvää mallia suomalaisille
kieli kulkee laulu kulkee..taitaa tuotanto olla ihan vaan sitä itteään
- ...
joka paikkaan tunkevat puolivillaisilla tekeleillään. eikö suomesta todellakaan löydy ketään muuta?!
- .............
ketä ostaa jonkun anna puustjärven levyn? kysynpähän vaan. jos joku antaa mulle sellaisen lahjaksi niin vedän varmana turpaan.
- joku95-
No on tosi kuuluisia nää tuottajat. Ei mun mielestä mitää kuuluisia...
- Sekin Ihan Sama
Eli Ihan sama.
Hailea pieru. Ketä kiinnostaa kuulla lällyjä biisejä, mitkä vetää elävänkin "into early grave"? Ja kantri mun perse!
Tollasia laulajia on joka toisessa kivijalassa, mutta useimmat tajuu jättää onneksi sentään kaikenmaailman idolssit väliin. Kiekuu niinku
- viuvau
Jee! Varmaan eka Idols -artisti, jonka levyn tulen ostamaan. Annalla on ihana, oma tyyli jatulkita, juuri tämä Suomesta on puuttunut.
Jenni Vartiaisenkin levy on huippu, varmasti Jukka Immonen muut osaavat Annan kanssa tehdä hyvää jälkeä nytkin, kunhan levy-yhtiö ei painosta liialliseen mainstreamiin. Go Anna! - koop pois suomesta
msitä näitä koop homoja oikeein tulee, en oo yhtään biisiä kuullu enkä haluu kuullakaan.
ihan homon näköinen se kuup ja nimikin on homo KOOP- kirjoittaa.....
Lue Suomi24:n säännöt ja noudata niitä.
Tollaisista kirjoituksista voi saada kunnialoukkaussyytteen ja aiheesta tulisi tuomioineen.
Joku raja! - kummituksillako pelottelet?
kirjoittaa..... kirjoitti:
Lue Suomi24:n säännöt ja noudata niitä.
Tollaisista kirjoituksista voi saada kunnialoukkaussyytteen ja aiheesta tulisi tuomioineen.
Joku raja!http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1626854
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain36412306Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555377Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2123918Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1952573Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151962Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191824Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167870Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271842No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74752Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59706