painetaan vaan

voi pyhä yksinkertaisuus, niin tietenkin. miksei tätä keksitty jo aikaa sitten? painetaan kerralla ihan kunnolla, afrikkalaisia myöten. voidaan olla kaikki rikkaita.

ttp://www.taloussanomat.fi/porssi/2008/12/17/setelipaino-kayntiin-kiitos/200832563/170?pos=0
167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Roope Zinbabvessa tietää miten kohotetaan hyvinvointia.Kaikki kansalaiset ovat vähintään dollari miljonäärejä ja polkupyörän omistajat jopa miljadöörejä.Siinä esimerkkiä monelle valtaapitävälle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lisää rahaa kirjoitti:

voi pyhä yksinkertaisuus, niin tietenkin. miksei tätä keksitty jo aikaa sitten? painetaan kerralla ihan kunnolla, afrikkalaisia myöten. voidaan olla kaikki rikkaita.

ttp://www.taloussanomat.fi/porssi/2008/12/17/setelipaino-kayntiin-kiitos/200832563/170?pos=0

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu