Lukekaapa Somali-

8611
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

"Lasten Koraanikoulut ovat hyvä osoitus siitä, miten somalialaiset ovat aktiivisia toimijoita niin suomalaisessa yhteiskunnassa kuin myös omassa yhteisössään. "

Millä tavalla aktiivisia, kuten malmössä nyt vai kuten esim Lontoossa?

Äänestä
  • Vai kenties kuten Tanskassa, Norjassa tai nyt myös Venäjällä?... vaikea tietää minkälaista aktiivisuutta tarkoitetaan kun sitä on niin monenlaista ja eri puolilla maailmaa.

    Rauhaa rakastavia ja sopeutuvia... hihi... vielä muistettiin vetää rasismikorttikin esille lopuksi ja muistuttaa että somalit ovat kärsineet.

    Äänestä

  • eri puolilla maailmaa... kirjoitti:

    Vai kenties kuten Tanskassa, Norjassa tai nyt myös Venäjällä?... vaikea tietää minkälaista aktiivisuutta tarkoitetaan kun sitä on niin monenlaista ja eri puolilla maailmaa.

    Rauhaa rakastavia ja sopeutuvia... hihi... vielä muistettiin vetää rasismikorttikin esille lopuksi ja muistuttaa että somalit ovat kärsineet.

    Yleistää, koska kyseessä on vain muutama yksilö....muahahaha!

    Äänestä

Hölynpöly. Itäkeskuksen kahviloissa ovat ne todelliset aktiivit päivästä päivään....ja sitten hienolla autolla kotiin...... ja aamulla ?????

Äänestä
  • se hieno auto? Kerrohan..olen pelkkänä silmänä ja korvana?

    Äänestä

  • ja mikähän on kirjoitti:

    se hieno auto? Kerrohan..olen pelkkänä silmänä ja korvana?

    olet pelkkänä silmänä ja korvana?????

    Äänestä

  • loput kehosta jos... kirjoitti:

    olet pelkkänä silmänä ja korvana?????

    Tulliin:)

    Äänestä

liitto voitaisiin lopettaa (ainakin runsas valtionapu) ja jäsenet voisivat mennä oikeisiin töihin......

Äänestä

Kommentoi aloitusta


liitosta.... kirjoitti:

Suomen Somaliliiton viralliset nettisivut:

http://www.somaliliitto.fi/suomi/arkisto_2005/lontoo_vaikutukset.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu