Suomen islamilainen yhdyskunta kiittää ateisteja tuesta ja toivoo työllenne menestystä. Samoin toivelistalla on yhteistyön syventäminen monin eri keinoin.
Ateistien ja islamistien yhteistyö
tiivistyy tulevaisuudessa?
4147
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mistäs tuollaisen väitteen tempaisit? Hatustasi tietenkin.
Mistähän sellainen kiitos on luettavissa?
Taidat valehdella.
Yhden asian viestisi todistaa: usko on psykoosia.
"Psykoosi tarkoittaa todellisuudentajun pettämistä. Psykoottinen ihminen ei täysin erota mikä on oman mielen ja aivojen tuottamaa ja mikä on itsen ulkopuolista todellisuutta. Tunnettuja psykoottisia häiriöitä - sairauksia ovat skitsofrenia ja Delirium tremens (juoppohulluus, tärisyttävä sekavuus). Psykoottisuus voi johtua myös somaattisesta sairaudesta (orgaaniset psykoosit).
- -
Tyypillisiä oireita psykoottisella ihmisellä ovat:
* aistiharhat eli hallusinaatiot
Ihminen esimerkiksi kuulee ääniä tai näkee näkyjä, joita muut eivät kuule tai näe
* harhaluulot eli deluusiot
Ihminen esimerkiksi kuvittelee saavansa henkilökohtaisia viestejä televisiosta tai radion välityksellä, ihminen uskoo muiden voivan lukea hänen ajatuksiaan tai ihminen kokee aiheettomasti itseään vainottavan tai henkeään uhattavan"
http://fi.wikipedia.org/wiki/Psykoosi
Ateistit vastustavat erityisesti kolmea abrahamilaista uskontoa, islamia etunenässä.