Jouluna luntako

Ollako sitä lunta vai ei, kas siinä oiva kysymys.Jos sama meno jatkuu kun viime vuonna niin siitä saa syyttää edellistä hallitusta. Ne vievät köyhiltä rahat, sekä jouluna lumet niin on tasa arvoista porukkaa.
380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
  • ,ainakin Kokoomuksen kelohonka-mökiltä löytyy lunta ja monta pukkia: Kanerva, Katainen ja Stubb.

    Äänestä

Kuka jumalauta lunta kaipaa, maailman vittumaisinta asiaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joulupukin reen eteen kirjoitti:

Ollako sitä lunta vai ei, kas siinä oiva kysymys.Jos sama meno jatkuu kun viime vuonna niin siitä saa syyttää edellistä hallitusta. Ne vievät köyhiltä rahat, sekä jouluna lumet niin on tasa arvoista porukkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu