Niin, onko teillä jehovilla antaa uutta maailmanlopun vuosilukua ?, vai joko jehovista tuntuu siltä että parempi kun ei enää ennustele sellasta mistä jää kiinni eikä pääse irti vaikka kuinka koottuja selityksiä yrittäisi antaa.
Onko Jehovilla anttaa uutta päivämäärää ?
Moneen kertaan kusetettu !
3285
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jehovat ovat antaneet jo muutaman kymmenen vuosilukua, ja ennusteet on aina menneet persiilleen. Nyt ei enää anneta, koska ei keksitä selityksiä. Lahko on saanut pakolla oppia virheistään.
Jehovan Profeetta on saanut taas uutta valoa Harman ajankohdasta. Uusi päivämäärä tullaan julkaisemaan toden näköisesti Vartsikassa ensi keväänä. Tämä nyt on epävirallista, mutta kierrosvalvoja raotti hieman suuren ja onnellisen salaisuuden verhoa sanomalla, että suunnattomat sopulilaumat Lapissa sekä silmänkantamattomiin siintävät kameli- ja rutsilaumat Saharassa kun tulevat, niin silloin totisesti Ihmisen pojan ja oikeiden uskovien hääyö on tuloillaan!
Olipas hyvä uutinen, nythe mie meenki tästhä tuonne thunturin kupheelle jänkhälle joikaamaan ja bomgailemaan niitä sopuleita että koska sopulilauma tulloo, suap ensikäden tietoo !