ateismit ovat hihhuleita,sen todistaa jo tämäkin video
http://www.thehumorarchives.com/joke/Door_to_Door_Atheists
http://www.thehumorarchives.com/joke/Door_to_Door_Atheists
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
http://www.youtube.com/watch?v=JOZQsuLDqBk&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=rzXF7YUyU2c&feature=related
melko tarkkaa tietoa sekunda-ateisteista.
..on vain yhden sortin ateisteja!!!
ateisti-lajin.
joka ei usko mihinkään jumaolentoon. Sekunda-ateisti taas ei usko muihin jumaliin, paitsi siihen yhteen. Kukas tämän määritelmän keksikään. Hyvin oivallettu joka tapauksessa.
http://www.youtube.com/watch?v=INttODEPzp0&feature=rec-HM-r2
Huumoriahan maailmaan mahtuu. Jos joukossa on kohtia kuten "Juo ateistin viimeinen kalja jääkaapista" niin ihan hyvällä maulla on tehty lista :D Ja kieltämättä siellä oli oikeitakin huomioita, kuten "käytä huonoa matematiikkaa perustellaksesi väitteitäsi" tms. Sitähän trollit täälläkin tekevät.
Ja tuo ovelta-ovelle-ateistit oli ihan hyvä juttu myös. Kuten videon kuvauksessa sanottiin, se oli ovella rimputteleviin hihuihin kyllästyneen ateistin humoristinen vastaveto. :) Jos vaikka hihut oppisivat, miltä se tuntuu kun kotiovelle asti tullaan kertomaan miten oma ajatusmaailma on se paras just sullekin.
että Yhdysvalloissa on ainakin yksi fiksu nuori mies.
ihan "ateismit" ovat hihhuleita. Entäs kommunismit, kristinuskot, islamit ja hindulaisuudet?
Saivat uskikset vähän maistaa omaa lääkettään - miltä tuntuu kun joku tulee kotiovelle jankuttamaan omia näkemyksiään. Kuten videosta näkyi, niin kristittyjä ei keskustelu vähääkään kiinnostanut ja yksi vanha mies ryhtyi huitomaan luudalla. Seuraavaa ovikelloani soittavaa uskihihhulia minä mäjäytän luudalla päähän, kun se on näkäjään kristittyjen hyväksymä kommunikointikeino. Täytyykin laittaa se luuta valmiusasentoon ovipieleen.