"Maahanmuutto- ja eurooppaministeri Astrid Thors (RKP) pelkää, että perussuomalaiset ovat muuttumassa "ulkomaalaisvastaiseksi puolueeksi". Thors on näkevinään yhteneväisyyksiä perussuomalaisten sekä Itävallan ja Pohjoismaiden "populistipuolueiden" välillä. "Ryhmillä on yhteyksiä toisiinsa", Thors sanoi Aamulehden haastattelussa sunnuntaina."
Lisää: uutiskynnys.fi
http://www.uutiskynnys.fi/uutiset/kotimaa/2008/thors-peloissaan-perussuomalaisista
Lisää: uutiskynnys.fi
http://www.uutiskynnys.fi/uutiset/kotimaa/2008/thors-peloissaan-perussuomalaisista
Vastaukset 18
Vanhimmat
toki vain pajuupuusta hei hoi ja soreasti koreasti pilluni soipi toi vain pajupuusta
pystyäkseen tuohon.
somalien joukkoryntäyksen parin vuoden sisällä.
Että hän pelkää omien touhujensa paljastuvan täysiksi houreiksi, ja hän lentää ulos kohta ulos virastaan,- mikä ei oo ollenkaan pakolaisten kannalta huono juttu.
Sillä aikuiset ja terveet ihmiset taistelkoot kotimaittensa oikeiden mukaisuuden puolesta koitimaissaan, älköönkä tulko sotkemaan muiden valtioiden menoa.
Tämä ainoa toimiva järki puuttuu siltä Thorsilta, ja koska hän ei oo sitä käsittänyt, niin pelätköön eteenkinpäin.
Meitä järjen käyttäjiä ei pelota yhtään.
tuo teidän xenofobianne menee aivan älyttömyyksiin tällä palstalla välillä. se, että keltainen lehdistö tykkää mässäillä ulkomaalaisten tekemillä rikoksilla ei todellakaan tee suuresta osasta maahanmuuttajia rikollisia! se rötöstelevien osuus on marginaalisen pieni, siinä missä suomalaisnuoret johtaa reippaasti tilastoja nuorisorikollisuudessa.
tämä maa TARVITSEE maahanmuuttajia, ja se on FAKTA. piste. jos yhtään on älliä päässä, ja on perillä suomen ikäjakaumasta, niin ei varmaan vaadi kummoisia hoksottimia huomatakseen miten paljon työelämästä on poistunut vanhaa väkeä 10 vuoden sisällä. tämä aukko on paikattava, eikä suomessa riitä siihen työvoima.
toiseksi suomen väkiluku on laskussa alituiseen. on hyvä että saadaan kasvatettua veronmaksajien määrää, tunnetusti ulkomaalaiset ei ole niin itsekkäitä että panttaa lasten tekoa monta vuotta tai pistää oman uran perheen edelle. astrid thors on hieno nainen, joka ymmärtää asiat niin kuin ne ovat, eikä hän ole rasististen näkemysten ja ennakkoluulojen värjäämä tyypillinen suomalaisnatsijuntti, joka ajattelee vain omaa napaansa.
Noiden rasistiuunojen onttoihin päihin.
LOISTAVA KIRJOITUS!!!
Mamuttajien täytyisi tajuta, että "jos ei pääse eroon ongelmastaan, niin yrittää tulla sen kanssa toimeen".
Suomi on ja tulee enenevissä määrin olemaan monikulttuurinen maa.
Se on fakta, jota mamuttajat eivät muuta, vaikka kuinka täällä Suomen pystykorvan lailla räksyttäisivät.
Rasismin määrä on kääntäen verrannollinen sivistystasoon.
Suomi tarvii työntekijöitä, vai pelkäätkö että joudut ite menemään töihin.
LUMITÖITÄ OLISI TALVELLA TARJOLLA,jotain pientä ajankuluksi ettei ihan jouten tarvi olla.
Tiesitkö tämän että Yliopistokaupunki oulussa on parinkymmenen prosentin nuorisotyöttömyys! Suurin osa on erittäin työhaluista ja hyvin koulutettua väkeä ,mutta työtä EI TARJOTA eikä sitä annetakkaan,mutta Mustia ja muita väriviallisia näkyy kaikkialla yhä enemmän ja enemmän.Outoa on tämä politiikkojen ajatusmaailma!Pakko tässä on ryhtyä Rasistiksi!
Ruikutuksesta toimintaan pikku rasistirääpäleet.
Etkö tosiaankaan näe tuon pitemmälle tämän maailman menoa, ja sitä, että jos pakolaiset lähtevät karkuun oman maansa ongelmia,- että siitä suraa vain lisää ongelmia, eikä heidän kotimaansa vastukset selviä sillälailla koskaan???
Etkö tosiaankaan muuta osaa sanoa, kuin syytät vain rasistiksi muita, kuin mikäkin moukka.?
Ongelmien eteen tullessa on TARTUTTAVA "HÄRKÄÄ" SARVISTA, eikä juostava karkuun.-Vai oletko sinä sellainen luuseri???
Jos siinä joutuu uhraamaan itsensä, niin mitä sitten,-HÄH???
Karkuun juoksemisella ei koskaan ole parannettu maailmaa, -vai onko sinulla siitä jotenkin hyvät kokemukset.-HÄH???
Sotaa käyvästä maasta voimme ottaa lapset suojaan, mutta aikuiset pötjäkkeet taistelkoot oman maansa asiat KUNTOON:-HÄH???,- vai ootko eri mieltä.-HÄH???
Edes itseäsi.- Et edes oo huomannu sitä totuutta, että sinun pitäisi pitää leipäläppäsi kiinni, niin maailma olisi ainakin yhden prosentin puhtaampi ja viisaampi paikka.
Mutta minä en edes pieraise sinun jutuillesi. Jos pieraisisin, niin sekin olisi liian paljon annettua energiaa sinunlaisten vastuuttomien hörinöille.
Tämä osui taatusti aivan oikeaan,-väitä mitä tahansa.
Nyt on puhe pakolaisista, ei työperäisestä maahanmuutosta. Kukaan ajatteleva suomalainen ei vastusta maahanmuuttoa silloin kun se OIKEASTI on työperäistä. Valehtelua "työperäisestä" maahanmuutosta -joka todellisuudessa on humanitaarista- ei pidä uskoa!
Thors valehtelee, siitä on kysymys.
On syytä epäillä, että maahanmuuttopolitiikkaa on tehty lainvastaisesti, koska nyt ollaan sorvaamassa uuttaa ulkomaalaislakia, joka Thorsin mukaan "vastaa nykyistä käytäntöä"
Miksi uutta lakia tarvitaan, jos jo nyt toimitaan lakiesityksen mukaisesti, vaikka sillä ei vielä ole lainvoimaa?
Siis väkiluvunko pitää aina vain kasvaa??? Mitä siitä seuraa?
vetelee viimmeistä kauttaan tempauksillaan.
RKP on kestotavaraa.Eihän Astrid ole ajatuksineen kuin vanhan kertausta ,oli häntä ennen Eeva ja sitä ennen Lisbet ja niin edelleen. kyllä Astan jälkeen tulee uusia .Munia haudotaan Ankkalammikolla!
Puolueessa täytyy olla jotain vialla,,ja todella pahasti,,eihän noin tyhmiä ole yhdessäkään muussa puolueessa,,ei sitten yhtään koko eduskunnassa.