http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1628882
Tässä haiskahtaa jokin nyt todella pahasti. Minulle tuli heti ensimmäiseksi mieleen Moskovan muutaman vuoden takaiset kerrostaloräjähdykset, joiden varjolla aloitettiin Tsetsenian sota. Ettei vaan olisi kaksikko Putin-Medvedev lyönyt ilkeät aivonystyränsä yhteen ja tulos on tämä: 27 viatonta uhria.
Tekotapa on Kremlin käskyläisille tuttu ja helppo toteuttaa. Rikoksen saa naamioitua kaasuräjähdykseksi. Syy veriteolle on tietysti halu pelotella presidentti Jushenkoa kääntymästä enää enempää länteen. Moskova ei halua päästää Ukrainaa pois etupiiristään.
Otan osaa räjähdyksen uhrien omaisten suruun. Me suomalaiset suremme kanssanne.
Ukrainassa räjähti. Kreml veriteon takana?
16
534
Vastaukset
- propagandaa!
Juttusi on mieltä vailla!!!
Yhtä hyvin voisi väittää, että CIA on sen tehnyt!- J_Julistaja
Näin on aivan hyvin saattanut tapahtua. Luuletko sinä, että Kreml on jokin helvetin muumitalo ja Putin ja Medvedev hyviä haltioita? Herää todellisuuteen! Ne kaksi miestä ovat PAHOJA, haluavat valtaa ja tuhota vastustajansa.
- varmaan!
J_Julistaja kirjoitti:
Näin on aivan hyvin saattanut tapahtua. Luuletko sinä, että Kreml on jokin helvetin muumitalo ja Putin ja Medvedev hyviä haltioita? Herää todellisuuteen! Ne kaksi miestä ovat PAHOJA, haluavat valtaa ja tuhota vastustajansa.
Ufot räjäytti sen talon suuremmalla varmuudella!
- g.pula.aho
J_Julistaja kirjoitti:
Näin on aivan hyvin saattanut tapahtua. Luuletko sinä, että Kreml on jokin helvetin muumitalo ja Putin ja Medvedev hyviä haltioita? Herää todellisuuteen! Ne kaksi miestä ovat PAHOJA, haluavat valtaa ja tuhota vastustajansa.
Miksi sinä sitten olet ainoa, jonka mielestä "näin on hyvin saattanut tapahtua"? Oletko jotenkin yksinkertainen tai peräti tyhmä? Esittäisitkö edes jonkinlaisia todisteita väitteillesi? Ilmeisesti sinä olet tottunut sellaisiin käytöntöihin, että mitään todisteita ei tarvitse esittää. Noudattelet ilmeisesti oppi-isiesi Stalinin ja Hitlerin käytäntöjä.
- ja Bushin aina rehellisen
hallinnon tietolähteestä on kuultu että kaksikko Putin ja Medvedev on nähty asettamassa pommia ko. kerrostalon kellariin. Suomessakin kissanpennut näkevät tämän ja julistavat sitä auvona eteenpäin. :)))
- hinttishitman-1
leikki siellä pierunpolttoa!
Oli syöny liikaa hapankaalia ja herneitä piimällä vauhditettuna! - Ukrainan
venäläisalueella, näin ollen Venäjä ei voinut olla asialla. Jos räjähdys olisi tapahtunut Justhenkon talossa, Venäjä olisi voinut olla asialla. Luulen, että juutalaiset järjestivät räjähdyksen Venäjän mustamaalaamiksi.
- Paniikki1
Ei nyt joka pikku paukusta tarvitse tehdä
mitään salapoliisi tarinaa,juttusi rupeaa muis-
tuttamaan estonian uppoamiseen liittyviä mystisiä
räjähdyksiä,mistä tietysti syytettiin Venäläisiä
aseita.- Mikes-1
Aivan samaa lastentasoa olevia juttuja nämä J. Julistajan höpötykset, kuin Lahtari Arin ja Hitman-1:sen värkkäämät agentti- ja peitetehtävä örvellykset.
- Ukrainaa
hyökkäyksestä VENÄLÄISvähemmistöä vastaan!
Selvä MAINILAN LAUKAUS!- Jokkela
Ilman muuta ja lehmätkin osaavat lentää, jos sinuun on uskominen.
- latimer putki
Ehkä venäjä näkee syyn siinä "vapauttaa" georgian kansan.
Aikoinaan venäjä teki mainilat ja näki siinä syyn "vapauttaa" suomen kansa. Rajalla otto wille oli vastassa, nuoli saappaita ja itki. Noin muuten suomen vapautettava kansa suhtautui kielteisesti vapautukseen ja kerrotaan jopa laukauksia ammutun.
Kun moskovassa räjähti jokunen kerrostalo tuli venäjällä kova kiire tsetseniaan ihmisiä tappamaan. Onko sinulla isoveli täällä, sillä juttusi ja harhasi muistuttavat aika tavalla erästä Bushin teekaveria. Teillä on aivan vastaava idioottimainen tapa syytellä Kremliä, vaikka todisteet ovat tasan NOLLA!
Noh, onhan teillä noita yhteisiä idolejakin, kuten Bush ja Hitler, Murha-Marski ja Mussolini.- haluan tietää
WTC-iskut olivat USA:n hallinnon tekemiä? Kovat syytökset mutta todisteet täysi nolla sinunkin kohdalla.
- Naurajasi
Sinulla on sama tyyli kuin noin 40 muullakin sivuniklläsi! Kehä kehä gongi,jokos paskoit alles hähähähähähä!
hähähähähä!
- ASKO_81
Venäläiset ovat syyllisiä räjähdykseen välillisesti. he nimittäin ovat antaneet Ukrainalle jo kuukausien ajan ilmaista kaasua ilman että Ukraina olisi siitä mitään maksanut.
Tämä lieneekin pikemminkin kohtalon ivaa tämä räjähdys!
Kerrostaloräjähdyksistä kirjoitti pahamaineinen vakoilija Litvinenko. Hänen kirjoituksensa on jo useita kertoja todettu saduiksi, mutta saahan niihin uskoa jos tahtoo.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M697324Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art1644338Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1324060Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v533976Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn593797HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen623042Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu142904Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e602658Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka362292KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2482104