Onko Somaliaan palauttaminen oikein?
Gallup: Kyllä
9657
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
KYLLÄ!
Turussa kaikista rikoksista ulkomaalaisten tekemiä 30 prosenttia.TURUSSA asuu 6000 ulkomaalaista 175000 sta.ihmisestä.TODELLINEN LUKU ON MONI SATA - KERTAINEN SIIS.Suhteutettuna väkilukuun tällaisia tietoja ei julkisteta missään
niinku tota niinku yhteiskunta epäonnistunut tota niinku vittu
http://hommaforum.org/index.php?PHPSESSID=4c9af6b29f599593aaa1e95e396a06ce&topic=596.0
"M
Jäsen
*
Viestejä: 94
Profiili
Vs: Oletko suvaitsevainen?
« Vastaus #29 : 26.12.2008, 21:29:10 »
Suvaitsevaisuus tarkoittaa myös jonkinlaista sietämistä. Siis sitä, että on vaikkapa peräpukamat. Kukaan ei niitä toivo eikä pidä mitenkään haluttavina, mutta pakkohan ne on jotenkin sietää, jos ne on saanut."
Me olemme epäonnistuneet, kun mikään ei riitä, mutta kyllä suomi antaa nappisilmille vielä oikein kunnon tuet niin saadaan sitten todella hyvin sopeutettua....:)
KYLLÄ oli ihan oikein, jatkossa joutaa myös enemmänkin jos tekee rikoksia.
Yhteiskuntaa ei voi syyttää siitä ettei noudata yhteiskunnan pelisääntöjä, olen minäkin köyhä, työtön, päähän potkittu ja välillä myös vartaloon, on ollut sitä, mutta myöskin tätä, saanko kaiken anteeksi jos nyt teen mitä huvittaa?
Minusta voisi karkoittaa vaikka varastaisi purkkapaketinkin, ei ole mitään syytä antaa heilua vapaasti rasismin tekosyyllä!
Rikollisten ulkomaalaisten karkoittaminen totakai on oikein.....emme tarvitse niittä
t.Ulkomaalainen myös
Kaikki rikolliset pitää palauttaa kipin kapin ja heti kotimaahansa.
Kyllä täysin oikein ja enemmänkin saisi olla työntöä islaminuskoisille pois Suomesta, hyysäämiselle loppu ja nollatoleranssi heidän rikoksiinsa ensimmäisestä rötöksestä palautus kotimaahansa oli olot mitkä tahansa kun täällä ei haluta elää turvallisissa oloissa kunnolla vaan aletaan aiheuttamaan muille turvattomuutta niin sopii palata sinne mistä on tullut aiheuttamaan turvattomuutta omiensa joukkoon.
Islamilaiset kun eivät missään osaa elää rauhassa naapureidensa kanssa joten kun tämä tiedetään niin miksi tieten tahtoen kaivetaan verta nenästämme ja autamme islamilaisia asettumaan maahamme odottamaan vain sitä päivää että heitä on tarpeeksi polkemaan Suomalaisten oikeudet.
Maailmalla löytyy esimerkkejä että islamilaiset eivät sopeudu eivätkä halua elää rauhassa naapureidensa kanssa viimeisimpänä Intia ja Ruotsi ja Ranska on jo ihan kusessa islaminuskoistensa kanssa. Eikä tuo Pääkaupunkiseudun islamilais taustaisten nuorten rosvojen jengien toiminta juuri luottamusta lisää.
Työvoimaa emme tarvitse niin paljon että kaikki pitäisi siitä syystä tänne vastaan ottaa kaikki mahdolliset ja pitza paikkoja on jo riittävästi. Se taisi olls Paavo Väyrysen idea että lisätään alihankinnan teettämisen lähialuiella oli hieno avaus. Virolaisten ja Venäläistenkään ei tarvitsisi muuttaa Suomeen vaan homma hoituisi heidän kotiensa lähellä.
Loppu naiville avustamisen halulle ja otetaan maahamme vain ihmisiä kulttuuri piireistä jotka osaavat elää sovussa muiden kanssa paremmin kuin islamilaisesta maailmasta tulevat.
siinä tän somalin rikokset et takas vaa http://www.kho.fi/paatokset/45418.htm