päätehtävä on läntisen hyvinvoinnin vastustaminen. Juuri siksi se on stallareille parempi poliittinen koti kuin esimerkiksi SDP tai Vasemmistoliitto.
http://journalismi.info/fi/?x=book21#17
http://journalismi.info/fi/?x=book21#17
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ja haluavat tänne 100 000 merirosvoa ulkomailta!
olisi näille vihreille naisille vastaan panemista.
Vain Suomessa ja Ruotsissa metsäteollisuudella on merkittävä asema vientisektorilla. Ranskalle ja Saksalle tärkeitä ovat autoteollisuus. Suomella oli tuli melkien hätä, kun Sarkozy ei heti ymmärtänyt miksi, metsäteollisuus pitää saada eiryiskohtelun piiriin, kun ilmastopaketista sovittiin pari viikkoa sitten.
Ranskassa ja Saksassa metsämaa on otettu maanviljelykseen ja asutukseen. Kierrätyspaperia tosin piisaa. Arvatkaapas, mistä paperi on rahdattu ennen kierrätykseen päätymistä?
http://www.ymparisto.fi/download.asp?contentid=88977
Suomessa metsämaan osuus 2/3. Saksan ja Ranskan yhteenlaskettu pinta-ala on hieman yli 0.9 milj neliökilmetriä. Metsämaan osuus on 25-30 prosenttia.
Väitteet salaliitosta Keski-Euorooppalaisen metsäteollisuuden kanssa ovat kohteliaasti ilmaistuna aika vaikeita ymmärtää. Tehtaat sijoittuvat sinne, missä tuotteelle löytyy asiakkaita. Sähkö on vielä kilpailukykyistä Eurooppalaisessa vertailussa, mutta öljyn hinta vaikuttaa tavaroiden rahtikuluihin.
Salaliittoteoriat ovat varmin osoitus siitä, että ihmisellä on liikaa vapaa-aikaa.
olet selvillä hyvin näistä metsäasioista ja yleensäkin globaaleista ongelmista, niin miten sitä ihmisten vapaa-aikaa tulisi rajoittaa. Onhan se selvä, että ihmiset pystyvät nykyisin seuraamaan ympäristöään ja muodostamaan omia käsityksiään havainnoistaan. Ymmärrän toki hyvin, että se kauhistuttaa viherpunikki anarkistia.