Karpelan vuoksi erosin kirkosta

Erosin kirkosta, koska kaksinaamainen Tanja Karpela on ryhtynyt toimimaan jumalan mannekiinina.

Voisin harkita liittymistä uudestaan, jos edes joskus voisin käydä kioskilla ilman että kaksipäinen kotka hyökkää lööppitelineestä.
2362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

otitkos lääkkeesi ystävä hyvä;)))

Äänestä

Mitenkäs se Karpela sinun eroamiseesi liittyy?
Sen takia että hän sattuu olemaan se joka hallituksessa hoitaa suhteita Lut. Kirkkoon?
Vai jokin muu syy? Kerro, minua kiinnostaa.

Edellinen opetusministeri muuten on uskovainen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ent. Lut. kirjoitti:

Erosin kirkosta, koska kaksinaamainen Tanja Karpela on ryhtynyt toimimaan jumalan mannekiinina.

Voisin harkita liittymistä uudestaan, jos edes joskus voisin käydä kioskilla ilman että kaksipäinen kotka hyökkää lööppitelineestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu