Non niin

ja yksityisen työtä ja taas maksetaan about 78 euroa josta on jo kelakorvaus pois. Tämä paikka on maksanut minulle jo 3 x 78 euroa kahden viikon sisällä. Hammaslääkäri laskuttaa joka kerta saman summan laitosta. Ei ole takuuta olemassakaan kuulemma. Julkiselleko seuraavan kerran laittamaan niin pysyykin paikka?
1161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olla takuuta...

Hammaslääkärin vika, jos paikka koko ajan irtoaa. Syitä: huono paikka materiaali, huonot kiinnitysaineet, hampaan pinta ollut kostea paikkaa laittaessa>paikka ei pysy, paikka korottanut eli hammaslääkäri ei ole hionut tarpeeksi paikkaa.

Jos ei suostu laittaa takuuseen laita valitusta kuluttaja-asiamiehelle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


taas paikka irti kirjoitti:

ja yksityisen työtä ja taas maksetaan about 78 euroa josta on jo kelakorvaus pois. Tämä paikka on maksanut minulle jo 3 x 78 euroa kahden viikon sisällä. Hammaslääkäri laskuttaa joka kerta saman summan laitosta. Ei ole takuuta olemassakaan kuulemma. Julkiselleko seuraavan kerran laittamaan niin pysyykin paikka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu