Palstan tila JÄRKYTTÄVÄ

TODELLA JÄRKYTTÄVÄ.
4130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Todella totta.

Äänestä

hyvän kuvan siitä mitä keskustelu Raamatusta käytännössä on: ei keskustelua itse annetusta aiheesta vaan keskustelua siitä kuka on Saatanasta ja kuka taas Jumalasta.

Äänestä

Jutut suomi24-"uskonto"aiheisilla sivustoilla vain kertovat siitä millainen lopunajan ihminen on. Näitä palstoja ei kannata paljonkaan lukea sellaisen ihmisen jolla on oikea asenne ja halu keskustella taivasasioista. Parempiakin sivustoja netistä löytyy. Montakaan asiallista kommentoijaa et täältä löydä. Tämä on kuin helvetin esikartanoa. Jokunen asiallinen välilä eksyy joukkoon.

Äänestä

Täällä puhutaan totuutta, jota erityisesti tänne tuo Teuvo Suni nimimen kirjoittaja. Kiitos siitä Herralle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aivan JÄRKYTTÄVÄ kirjoitti:

TODELLA JÄRKYTTÄVÄ.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu