johda mininkään. Viime kädessä kaikki johtuu siitä, että miehet sortavat ja syrjivät avuttomia naisparkoja. Vain naisilla on ongelmia; toki niitä miehilläkin todellisuudessa on, mutta miehet eivät ruikuta asiasta samalla tavalla kuin feministit.
Olen ollut antifeministi jo jonkin aikaa, mutta taidan nyt ryhtyä sovinistiksi ja käyttäytyä sen mukaisesti. Eihän loogisesti mihinkään muuhun lopputulemaan mies voi tulla.
Feminismissä ei mitään älyllistä, ei mitään tieteellistä substanssia, pelkkää tyhjänpäiväistä retoriikkaa alusta loppuun. Ja jotkut - jopa miehistä - nielevät tuon skeidan ainakin jossain määrin.
Naisille ei tulisi antaa periksi sitten piirun vertaa. Sitten kun naiset ovat todistaneet aidosti olevansa yhtä hyviä ja yhdenvertaisia miesten kanssa, niin sitten voidaan palata juttelemaan asiasta tarkemmin. Tuota päivää ei tuskin koskaan kuitenkaan tule.
Keskustelu feministin kanssa ei sitten
2
3045
Vastaukset
- jeppjep
milläköhän alueella tämä yhdenvertaisuus pitäisi todistaa? katsos kun asiat ovat suhteellisia ja ihmiset erilaisia, aikamoista yleistystä jos tässä sanot että kaikki miehet ovat fyysisesti vahvoja ja älykkäitä ja naiset tyhmiä ja heikkoja. Pakko ihailla syvällistä ajatteluasi ja timanttisia argumentaatiotaitojasi ==)
- antisovinisti
Nyt on ihan pakko piikitellä vähän aloittajaa: "Tuota päivää ei tuskin koskaan kuitenkaan tule." Hienosti muotoiltu lauseesi kertoo myös jotain sinusta itsestäsi, Suomi24-palstalla naisia analysoiva mies. (pikkuisen huvittaa sanoa tuo sana)
Annatko periksi edes piirun verran nyt? ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 693234
- 463052
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle512341Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas3411990- 1401759
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161565Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan121422Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?121269- 451184
Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii671120