Tämä lause: "Jeesuksen todistus on profetian henki", on aika-ajoin esiintynyt tällä palstalla joittenkin adventistien väittäessä oman opinsuuntaansa sekä kirkkoansa olevan ainoa oikeaoppinen uskontokunta, joka ainoastaan seuraa Jeesusta..
Mutta kuitenkaan Jumalaa ei kunnioiteta Luojana, joka antoi ainoan Poikansa koko maailman ihmisten syntien edestä..
Uskovien kautta tuleva Jeesuksen todistus profetian hengessä tulee esille ainoastaan Pyhän Hengen vaikutuksesta, jolloinka Pyhä Henki puhuu ihmisessä, niinkuin tahtoo ja ihmisen osana on ainoastaan toteuttaa Jumalan tahtoon perustuva kuuliaisuus Jeesukselle..
Uskovia maailmassa on vain n. 2 miljardia, joitten kautta vaikuttaa Jeeesus Pyhän Henkensä kautta..
Jeesuksen todistus - profetian henki
stefanus
4
232
Vastaukset
Profetian henki todistamassa Jeesuksesta, olkoon
jokaisessa uskovassa.
1. Kor. 14:31
Sillä te saatatte kaikki profetoida, toinen toisenne jälkeen, että kaikki saisivat opetusta ja kaikki kehoitusta.- vai 2 miljardia????
PYH PYH JA PYH!!!!! Suurin osa noista 2 miljardista "krisitystä" on tasan pakanoita, joilla ei pelastusta ole.
- siis usko!
Mitä uskolla tarkoitetaan?
Laudikea, ollaanko jo ajassa?
Jos ollaan, löysikö Jeesus uskoa?
Kuinkahan on?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit415299Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4004554Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483839KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1583108Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142526Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182088Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1512012- 1241921
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241469