Ehkäisy

Olin yöllä sukupuoliyhteydessä tytön kanssa ilman ehkäisyä ja lupasin vetää pois kun tulee,mutta niin siinä vain kävi että ensimmäinen sykäys meni sisään ja syvälle,muut kyllä lensivät ulkopuolelle.Tyttö luulee että kaikki lensi ulos.Pitäisikö minun kertoa että osa meni varmasti sisään ja olisi parasta hakea jälkiehkäisy?
3252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jep. Teet JUURI niin, eli kerrot tytölle MAHDOLLISIMMAN PIAN, niin että hän ehtii vielä hakea jälkiehkäisytabletin ja se toivon mukaan vielä auttaa.

Äänestä

lasten ei kannattaisi harrastaa seksiä jos on noin tyhmiä ehkäisyn suhteen.

Äänestä

Tuo ensimmäinen sykäys sisälsi ne laadukkaimmat siittiöt. Käytännössä olisi ollut ihan sama vetään loppuun saakka, raskauden riski on yhtä suuri.

Sinun olisi pitänyt sanoa heti! Jälkiehkäisy tehoaa sitä huonommin mitä myöhemmin se on otettu.

Ja pidä huolta ettet toimi noin typerästi enää ikinä. Jos et vauvoja tahdon niin ilman ehkäisyä et anna. Keskeytettyä yhdyntää ehkäisynä käyttäneistä pareista kolmannes tulee vuoden kuluessa raskaaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


epäonnistui kirjoitti:

Olin yöllä sukupuoliyhteydessä tytön kanssa ilman ehkäisyä ja lupasin vetää pois kun tulee,mutta niin siinä vain kävi että ensimmäinen sykäys meni sisään ja syvälle,muut kyllä lensivät ulkopuolelle.Tyttö luulee että kaikki lensi ulos.Pitäisikö minun kertoa että osa meni varmasti sisään ja olisi parasta hakea jälkiehkäisy?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu