MUKA SIJOITTAA MILJOONIA

BUSHIN VASTAISEEN KAMPANJAAN. TUSKIN KUKAAN MILJONÄÄRI HEITTELEE RAHOJAAN NOIN. KUNHAN PÄÄSEE OTSIKOIHIN.
5260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

tavallista fiksumpi miljonääri. Hänellä on filosofin koulutus.

Ja Bush tavallista tyhmempi presidentti, joka ei taida edes osata lukea.

Soros on käyttänyt keinottelulla ansaitsemiaan jättiläisomaisuuksia mm. entisten sosialistimaiden talouksien auttamiseen.

Bush taas on käyttänyt keplottelulla ansaitsemaansa presidentinvirkaa fundamentalististen taustavoimiensa pöytälaatikoistaan kaivamien maailmanvalloitussuunnitelmien toteuttamiseen.

Soros on huolissaan siitä mihin globaalikapitalismi johtaa. Soros sanoo kirjassaan "Kansainvälisen kapitalismin kriisi" että markkinafundamentalismi on maailmalle pahempi uhka kuin oli yksikään totalitaarinen diktatuuri. Hän tietää mitä puhuu koska hänellä on omakohtainen kokemus niistä kaikista.

Bush taas vannoo kapitalismin nimiin ja suoltaa suustaan retorisia korulauseita joissa kapitalismi ja demokratia esitetään samaan hengenvetoon, vaikka ne nykyisin ovat toistensa vastakohtia.

Äänestä
  • diktatuurin retoriikan Bushin puheista, onhan hän unkarilaisena kokenut sekä natsien että neukkulan demokratian.

    Hänen mukaansa USA on vaaraksi koko maailmalle nykyisen, maailmandiktatuuriin tähtäävän johotnsa alaisuudessa.

    http://www.msnbc.com/news/991865.asp?vts=111120031007&cp1=1

    Soros on myös kohauttanu maailman juutalaisyhteisöä ja Israelia lausunnollaan Israelin politiikan vaikutuksesta maailman mielipiteisiin.

    http://www.jta.org/page_view_story.asp?intarticleid=13428&intcategoryid=4

    Äänestä

  • Onko se sitä että, maksetaan terästehtaille avustuksia jotta ne pystyisivät kilpaan terveempien yritysten kanssa?

    Äänestä

  • kanaattavammin. Siitä olen varma. Mies huijaa. En todellakaan usko, että kukaan miljonääri voisi olla noin idiootti :))) Ne rahat valuu hukkaan, paitsi kun niitä ei ole edes käytetty.

    Äänestä

  • moonman kirjoitti:

    diktatuurin retoriikan Bushin puheista, onhan hän unkarilaisena kokenut sekä natsien että neukkulan demokratian.

    Hänen mukaansa USA on vaaraksi koko maailmalle nykyisen, maailmandiktatuuriin tähtäävän johotnsa alaisuudessa.

    http://www.msnbc.com/news/991865.asp?vts=111120031007&cp1=1

    Soros on myös kohauttanu maailman juutalaisyhteisöä ja Israelia lausunnollaan Israelin politiikan vaikutuksesta maailman mielipiteisiin.

    http://www.jta.org/page_view_story.asp?intarticleid=13428&intcategoryid=4

    Soros on yksi maailman juutalaisyhteisön merkittävimmistä jäsenistä. Yhteisön jossa on yhtä monta mielipidettä kuin jäsentäkin.
    Toisin kuin teillä rasisteilla jotka näette vain yhden asian ja väännätte kaiken pakkomielteidenne mukaisiksi. Siksi olette luusereita aina ja joka yhteisössä... Vihaatte ja kadehditte niitä joilla on järkeä ja koulutusta .

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


SOROS HUIJAA! kirjoitti:

BUSHIN VASTAISEEN KAMPANJAAN. TUSKIN KUKAAN MILJONÄÄRI HEITTELEE RAHOJAAN NOIN. KUNHAN PÄÄSEE OTSIKOIHIN.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu