http://www.iltalehti.fi/uutiset/200901028856550_uu.shtml
Noniin, tuore puoluejohtajatar säväyttää "rohkeissa kuvissa" ja Alho paheksuen räksyttää politiikan pelikentän olevan ihan jossain toisaalla. Mikäs tuossa, yllättävä ja rohkeakin veto. Kyllä noita klapeja kehtaa esitellä poliittisen uskottavuuden heikentymättä.
Noniin, tuore puoluejohtajatar säväyttää "rohkeissa kuvissa" ja Alho paheksuen räksyttää politiikan pelikentän olevan ihan jossain toisaalla. Mikäs tuossa, yllättävä ja rohkeakin veto. Kyllä noita klapeja kehtaa esitellä poliittisen uskottavuuden heikentymättä.
Vastaukset 3
Vanhimmat
lyödääs Arja-täti ja Jutta samat romppeet päällä yhteiskuvaan...
Pahalta alkaa näyttään. Ei kuvat sinänsä vaan se, että Urpilaisella ja koko sdp:llä tuntuu olevan pahasti pallo hukassa. Tässä sitä ollaan kun pakko oli (fem. siiven ja hännystelijöiden) saada puolueen johtoon nuori, kokematon nainen. Olen Alhon kanssa täysin samaa mieltä.
Nyt sdp tarvitsisi jämäkän, kokeneen johtajan laittamaan porukan ruotuun - verkkosukkamainonnan sijaan.
En kuulu Urpilaisen kannattajakuntaan, mutta sinällään en näe estettä sille, etteikö nuori nätti puoluejohtaja voisi vähän repäistä tekemättä itsestään pelleä.
Mutta totta on, että Kokoomus karkaa jämäkän ja uskottavan puoluejohdon ja hyvin viritetyn koneistonsa kanssa karkuun sekä kepulta että demareilta.
Ehkä tuo Jutan repäisy ei osunut näiltä osin taktisesti viisaimpaan saumaan. Arvostan Arja Alhon näkemyksiä, jotka perustuvat pitkään kokemukseen. Ehkä sieltä joku katkeruuden väre ja kaipuu valtakunnan politiikkaan kuitenkin paistaa läpi. Siuntio on aika pieni pelikenttä entiselle ministerille. No jaa, ent. demariministeri Luhtasella on vielä vähän pienempi playgard. Kun eläke eduskunnasta kuitenkin on tuntuva, ei liene mitään isompaa hätää. Ja tukena taloudesta tarkka aviomies.