KOK!
Kokoomus ylivoimainen presidenttigallupeissa :)
Otsikossa hymiö
10284
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
nyt meillä on edustava pressapari!
tästä tyttösestä ei ole julkisuuteen, on niin mitättömän näköinen
Etova ennemmin kuin edustava.. Jotenkin sairasta touhua.
oliko ihan pakko pilata tämä uusi vuosi
.....
ellei suomalaiset miehet innostu ottamaan mallia, kun naiset varmasti hyökäävät nyt niinistön,
mutta ehkäpä kokoomuselle kelpaakin mieluummin miesten äänet
....
Laji kuin laji, vaalit kuin vaalit niin Kokoomus on aina ylivoimainen. Kuluvan syksyn kuntavaaleissa Kokoomus näytti muille voittamisen mallia.
Vuonna 2009 tulee EU-vaalit ja Kokoomus jyrää jälleen komeaan voittoon ja demarit tulee totuttuun tapaan häviämään tässäkin kisassa.
Pian aletaan lähestyä vuoden 2011 ek-vaaleja ja asetelmat ovat jo selvät. Kokoomus komeaan voittoon ja Jyrki Kataisesta pääministeri. Se on melkein parasta mitä tämä maa voi saada. Pääasia tietysti, että vältetään ylimielinen ja kansalaisia uuvuttava demarihallinto hyvin, hyvin pitkäksi aikaa.
Kaiken kruunaa sitten vuoden 2012 presidentinvaalit,johon meillä on nyt hieno kokoomuslainen pariskunta ja ehdottoman pätevä presidenttiehdokas Sauli Niinistö valmiina. Loppuu se 30-vuotinen demarivalta presidenttipuolella. Johan tuohon on ehditty työlääntyäkin useamman kerran.
Kokoomuksella menee luja ja se on hyvä. Kansalaiset ovat järkiintyneet ja jättävät demarit verkkosukkineen lahoamaan historian hämärään. Nyt on Kokoomuksen aika !
Kokoomuksen tekemässä tutkimuksessa joku muu kuin Kokoomus olisi voittanut.
Se hyvä puoli nyt julkistetussa presidenttigallubissa on, että vaaleihin on aikaa kolme vuotta. Saulit ja kumppanit ehtivät itse sössimään koko homman. Ensiksi voitte esim. seurata EU-puheenjohtajamaata Tsekkiä Israelin tukemisessa.