sotaan. Israelin ei pidä välittää mitään ulkopuolisten, sotaan kohdistuvasta kritiikistä, vaan jatkaa hyökkäystään, terroristien pesäkkeisiin. Hamas on terroristinen järjestö, joka ei ole palestiinalaisten edun mukainen. Se on syytä tuhota kokonaan .Hamasia voidaan verrata, Saakashvilin sotajoukkoihin jotka hyökkäilivät, Etelä-Ossetiaan ja jotka venäjän armeija sai lopettamaan hyökkäilynsä, voimakeinoja käyttäen.
Kannanottoni käynnissä olevaan
eri-mies
6413
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Siis samaa mieltä Israelin kahakasta. Voin olla väärässä mutta mielestäni tulitauot ja aselevot ovat aina rikkoutuneet palestiinalaisten toimesta.
Venäjän toimista en niin tiedä kun olen sen verran Venäjän vastainen etten osaa oikein ajatella niistä mitään hyvää. Ainakaan että ne tekisivät mitään hyvää ilman taka-ajatuksia.
Itte piileskelevät äitiensä helmoissa!!! Pääpirukin jossakin maan paossa. Uskonnon varjolla tehdään terroritekoja. Muut uskovat niiden höpinöihin, kun eivät osaa lukea, eikä heihän anneta opiskella. Totuushan voisi paljastua. Sama meno Afkanissa ja Pakistanissa.
Sotiminen lopetettava heti!!!!
On vaikea nähdä mikä on todellinen mielipiteesi.
Vuosia olet vaatinut kommunistista hallintoa ja vihannut israelia.
Nyt näet asiat toisin?
En usko. Komukka ei pääse ikinä karvoistaan vaan tolkottaa samaa, 350miljoonaa vaatinutta uhriaan.
Uhrien lukumäärä komukkain toimesta nousisi miljardiin. Onhan jokainen itse ajatteleva tapettava ja nyt niitä on enemmän.
Kiusallista.
Astri Thors
Geneve
Venetsia
joukkoja jotka vaarantavat venäläisten siviilien turvallisuuden etelä-ossetiassa.
Saati sitten... Kuvitelkaapa että saakashvili sijoittaisi ohjusasemia omien siviiliensä sekaan ja alkaisi moukaroida niillä vaikkapa pietaria jollakin ilveellä.
Kuvitteleeko joku ettei venäjä pyyhkisi näitä ohjusasemia maan päältä, vaikka se merkitsisi tuhansia kuolleita siviilejä ohjusasemien läheisyydessä?
Samalla tavoin HAMAS on itse syyllinen jokaiseen kuolleeseen palestiinalaiseen. He ovat tehneet itse päätöksen omien siviiliensä uhraamisesta.
Jos palestiinalaiset katsovat että kuolema ja sota ovat elämää ja rauhaa ihanammat, niin sitten kuolkoot. Kuolkoot pois maan päältä.
Sitten, kun vielä saataisi israel pois maailmankartalta, niin rauha ja rakkaus saataisiin pesiytymään "pyhään" itään!
KUN MUSLIMEITA ON MAILMAN SE ON FAKTA.