Edelleen odotamme sinun aikoinaan lupaamaa selvitystä siitä, miten puhdasta se veresi on.
Onko mustalaisverta, novosibirskin sekoitusta vai kenties sisäsiittoisuutta?
MIKSI AALTO PANTTAA???
Onko mustalaisverta, novosibirskin sekoitusta vai kenties sisäsiittoisuutta?
MIKSI AALTO PANTTAA???
Vastaukset 1
Vanhimmat
Ensin pitää tietysti pyrkiä määrittelemään, mitä arjalaisella tarkoitetaan. Jalo sana, mutta määrittelemätön sinänsä -kuuluu samaan kauniiden, mutta määrittelemättömien sanojen kategoriaan kuin vapaus,veljeys ja tasa-arvo.
Isäni puolelta olen neljäsosa lappalainen ja äitini puolelta metsäsuomalainen, takaraivossa mm. aivan selkeä neandertalilaiskyhmy.
Jos arjalaisella tarkoitetaan lähinnä ruotsalaista viikinkiä, niin sellaista eivät piirteeni ole nähneetkään, mutta toisaalta, jos viitataan mustalaisiin, eittämättä esiintymisessäni, luonteessani, ulosannissani ja ulkonäössäni on sellaisia piirteitä, jotka perinteisesti liitetään romaneihin.
Sukuselvitystä sinänsä en ole edes koskaan tehnytkään.
Minulle arjalaisuus merkitsee tavoitetta ja päämäärää: jaloutta, puhtautta ja kauneutta -myös sielullisesti.